کد خبر: 642831 A

به مناسبت روز بدون نایلکس انجام می‌شود؛

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از اجرای گسترده طرح توزیع کیسه های پارچه ای خرید به جای نایلکس در هایپر مارکت های بزرگ تبریز با مشارکت انجمن های فعال دانشجویی حامی محیط زیست خبر داد.

به گزارش ایلنا، مدیر عامل مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز به مناسبت روز بدون نایکلس گفت: این طرح گسترده با هدف حذف کیسه های نایلونی و پلاستیکی در خریدهای روزانه شهروندان و آموزش و آگاه‌سازی در زمینه‌عدم استفاده از نایلکس و مشارکت‌دادن شهروندان در کمپین‌های مردمی نه به کیسه پلاستیکی اجرا شد.

علی رضا اصغری افزود: با توجه به تجزیه ناپذیر بودن انواع نایلکس‌ها در طبیعت و انباشت بی‌رویه آنها که باعث آسیب جدی بر محیط‌زیست و تخریب منابع‌طبیعی و زشت شدن منظر شهری می‌شود، همه ساله با اجرای برنامه‌های آموزشی سازمان مدیریت پسماند در راستای حذف نایلکس‌ها از چرخه زندگی روزمره و جلب مشارکت حداکثری شهروندان در تحقق این امر مهم هستیم .

گفتنی است به مناسبت ۲۱ تیر روز جهانی بدون نایلکس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز برنامه توزیع گسترده و جایگزین کردن کیسه‌های پارچه‌ای خرید در هایپر مارکت‌های بزرگ در سطح تبریز اجرایی خواهد شد.

برنامه های آموزشی شهرداری محیط زیست منابع طبیعی هایپر مارکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر