کد خبر: 641892 A

برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی در تبریز اولین دوره مسابقات رباتیک، ویژه دانش آموزان در تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دبیر برگزاری مسابقه تبریز کاپ با اشاره به اهمیت آموزش ساخت ربات به دانش آموزان گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه، در بخش های مختلف از جمله ربات جنگجو، ربات آتش نشان، ربات فوتبالیست، ربات خدمتکار و مسیر یاب آزاد به رقابت خواهند پرداخت.
یزدانی افزود: در این مسابقات که ۱۵ الی ۱۷ مرداد ماه سال جاری در تبریز برگزار خواهد شد، تمامی دانش آموزان با رده سنی ۵ سال و بالاتر می توانند شرکت کنند.
یزدانی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد یک مسابقه برای رقابت سالم و آشنا کردن خانواده ها با مسابقات رباتیک و شناخت و پرورش استعدادها و سوق دادن برای شرکت در المپیادها و مسابقات بین المللی و معرفی آنها به بازار کار جهت توسعه صنعت کشورمان خواند.
دبیر برگزاری تبریز کاپ با اشاره به نقش علم رباتیک در جامعه مدرنیته امروز و نقش دانش آموزان امروز که آینده سازان فردا هستند خاطر نشان کرد : شاید در این برهه زمانی انجام این مهم پررنگ به نظر نرسد ولی در آینده ای نه چندان دور خواهیم دید که بخشی از زندگی همه افراد جامعه علم رباتیک و هوش مصنوعی خواهد بود.

 

 

 

آذربایجان شرقی دانش آموزی رباتیک تبریز2018 آموزش و پرورش آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر