کد خبر: 637038 A

خدابخش تاکید کرد:

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: برای گذر از شرایط حساس اقتصادی حاکم بر کشور رویه‌های جاری پاسخگوی نیاز کشور نیست. ما نیازمند اصلاحات جدی در این عرصه هستیم.

به گزارس خبرنگار ایلنا؛ دکتر مجید خدابخش در جلسه کارگروه آب و کشاورزی استان، اظهار کرد: دشمنان باید بدانند هیچ فاصله‌ای بین دولت و ملت ایران اسلامی وجود ندارد چراکه دولت نیز از دل همین ملت و با رأی مستقیم آنان انتخاب شده و با جنگ روانی سعی در مأیوس کردن ملت نداشته باشد.

وی اصلی‌ترین مخاطب تحریم‌ها را مردم دانست و گفت: شواهد نشان می‌دهد وزارت خزانه‌داری امریکا به اتاق جنگ تبدیل شده است. آنها سعی می‌کنند با سفر به کشورهای مختلف که با ایران ارتباط دارند آنها را به قطع همکاری با ایران قانع کنند و کنار این مسائل امریکا سعی می‌کند با تبلیغات سوء علیه کشورمان ملت را مأیوس کند اما مردم ما می‌دانند اصلی‌ترین متضرر تحریم‌های آنها ملت است.

استاندار آذربایجان‌شرقی وحدت و همبستگی را رمز موفقیت ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: ما تجربه ایستادن در برابر دشمنان را داریم. مردم ما در برهه‌های حساس همیشه پشتیبان نظام و دولت بوده‌اند و امروز دولتمردان نیز با بهره‌گیری از تجربه سال‌ها بار دیگر با همراهی مردم از این موقعیت حساس نیز عبور خواهند کرد.

خدابخش، با تأکید بر حضور تمام‌عیار بخش خصوصی در امور اقتصادی کشور گفت: تجربه ثابت کرده دولت‌ها نمی‌توانند کار اقتصادی انجام دهند بلکه آنها باید سیاست‌گذاری و حمایت‌گری را سرلوحه عمل خود قرار دهند ازاین‌رو امروز با حمایت کامل از بخش خصوصی کنار آنها هستیم.

وی اصلاحات در سیستم اداری کشور را ضروری دانست و افزود: برای گذر از شرایط حساس اقتصادی حاکم بر کشور رویه‌های جاری پاسخگوی نیاز کشور نیست ما نیازمند اصلاحات جدی در این عرصه هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی توجه به امنیت غذایی را از اولویت‌های دولت برشمرد و گفت: بخش کشاورزی اصلی‌ترین حوزه اقتصاد و تولید کشور است و امروز امنیت غذایی را به  جد پیگیری می‌کنیم و متولیان این بخش باید با تمام توان برای تأمین به‌موقع نیازهای کشور اقدام کنند.

وی، خواستار ورود جدی اتحادیه‌های کشاورزی به تأمین نهاده‌های دامی در سطح استان شد و گفت: تأمین نهاده‌های دامی به‌منظور عدم اختلال درتکمیل زنجیره تأمین ضرورتی انکارناپذیر است ازاین‌رو انتظار داریم بخش‌های مختلف کشاورزی قابلیت ذخیره خود را تا حد توان افزایش دهند.

وی با تأکید بر اینکه استان آذربایجان شرقی از دیرباز در بخش‌های صنعت، کشاورزی، فرهنگ و ورزش در رده‌های بالا بوده است خاطرنشان کرد: امروز نیز با دوراندیشی تدبیر و با حوصله  باید تصمیمات به‌موقع اتخاذ شده و از هرگونه ریسک پرهیز کنیم.

 

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر