کد خبر: 635929 A

فرماندار هریس:

فرماندار هریس با بیان اینکه دو نوبتی بودن مدارس این منطقه از مشکلات آموزش و پرورش است، خواستار تک نوبتی شدن مدارس در سال تحصیلی جدید شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی محمودی در جلسه شورای آموزش و پرورش هریس، به مشکلات مربوط به دو نوبتی بودن مدارس و بازدهی ناکافی آنها اشاره کرد و اظهار داشت: لازمه بهبود کیفیت آموزش تک نوبتی کردن مدارس منطقه است.

وی افزود: برای ساماندهی فضاهای آموزشی مدارس شهر هریس و تک نوبتی کردن مدارس باید استفاده بهینه از فضاهای آموزشی موجود در سطح شهر برای سال تحصیلی جدید شود.

محمودی اضافه کرد: کمبود سالن‌های ورزشی به خصوص برای دانش آموزان دختر در این شهرستان حاد است و از نظر امکانات نیز کمبود امکانات آزمایشگاهی، هوشمندسازی کلاس‌ها و تجهیز کتابخانه‌ها از دیگر مشکلات فرا روی آموزش و پرورش شهرستان است که همیاری و کمک خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان هریس چهارم تیر ماه امسال برگزار می‌شود، گفت: تاکنون تعداد 210 باب کلاس درس توسط خیرین در این شهرستان احداث شده است.

محمودی اصلی‌ترین مشکلات شهرستان هریس را کمبود فضاهای آموزشی در شهرهای بخشایش، کلوانق و زرنق و روستاهای شهرستان اعلام و اظهار کرد: در شهر هریس نیز تعدادی از مدارس دو نوبتی است و در مدارس روستایی چهار مدرسه به صورت کانکس بوده و تعدادی از مدارس روستایی نیز تخریبی هستند که در زلزله سال 91 آسیب جدی دیده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به محرومیت شهرستان هریس، کمک های مردمی به مدارس کافی نبوده و اکثر مدارس شهرستان در اداره امور خود دچار مشکل می باشند که این مشکلات در مدارس شبانه روزی دوچندان است.

علی محمودی تک نوبتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر