کد خبر: 635897 A

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ‌:

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ‌گفت: امسال ۳۴۰۰ ‌فرهنگی از سیستم خارج می‌شود و ۱۷۰۰ نفر فرهنگی به سیستم وارد می شوند که این آمار نگران‌کننده است

به گزارش ایلنا؛ جعفر پاشایی در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز ثبت‌نام‌های دانش آموزان در مدارس اظهار داشت: به همه مدارس تاکید شده تا ثبت نام و تحویل کارنامه‌ها را بدون پیش شرط و دریافت کمک مالی انجام دهند و مانعی برای ثبت نام ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه امسال با ابتکار وزیر آموزش و پرورش آزمون علمی و مهارتی انتخاب مدیر مدرسه در تبریز برگزار شد، گفت: 497 نفر در تبریز برای انتخاب مدیران 113 مدرسه امروز در آزمون شرکت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان در 46 پایگاه استان خبر داد و افزود: به دلیل اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان از مقطع نهم به دهم، ستاد هدایت تحصیلی در آذربایجان شرقی راه اندازی شد و تاکنون با کمترین نارسایی در استان برای دانش آموزان خدمات ارائه کرده است. 

وی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم برای اولین بار در استان گفت: برای تامین فضای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات برای پایه دوازدهم از سال تحصیلی مهر ماه 97 هماهنگی لازم صورت گرفته است.

پاشایی بازنشستگی فرهنگیان شاغل قبل از آغاز سال تحصیلی جدید را یادآور شد و گفت: امسال 3400 نفر فرهنگی از سیستم خارج می‌شود که این آمار نگران کننده است اما 1700 نفر معلم ورودی داریم تا وضعیت موجود را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: هر هفته پایش می‌کنیم تا در اول مهر مدرسه ای بسته نشود و با مشکل نیروی انسانی مواجه نباشد. نمی‌گذاریم نگرانی خاصی برای مدارس استان ایجاد شود لذا بهره وری حداکثری از حداقل امکانات در این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در ادامه اسکان تابستانی فرهنگیان را مورد اشاره قرار داد و افزود: به دلیل رویداد گردشگری تبریز2018 اقبال عمومی برای حضور در تبریز و استان افزایش یافته است و ما هم تمهیدات لازم را برای اسکان فرهنگیان اتخاذ کرده ایم. 

وی با تاکید بر اینکه بحث اوقات فراغت در استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ابراز داشت: امسال برنامه داریم تا مناطق کم برخوردار روستایی و عشایری و مرزی را بیشتر مورد توجه قرار دهیم و برای برگزاری تابستان خوب برای دانش آموزان به صورت جدی برنامه ریزی کرده ایم.

 

معلم فرهنگی جعفر پاشایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر