کد خبر: 635894 A

امروز صورت گرفت؛

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: آتش‌سوزی 3 دستگاه خودرو در پارکینگ ساختمانی در خیابان ابوذر، چهار نفر دودزدگی در بر داشت و 11 نفر از ساکنان نجات یافتند.

به گزارش ایلنا؛ طالب نژاد امروز در تبریز  اظهار داشت: ساعت  4:41 دقیقه صبح امروز با گزارش مداوم شهروندان به سامانه 125 و اعلام مشاهده دود و آتش از داخل پارکینگ ساختمانی واقع در خیابان ابوذر، پشت ساختمان سنگی، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گروهی از آتش‌نشانان ایستگاه شماره 4 را به فرماندهی بدرقه برای اطفاء حریق عازم محل حادثه کرد.

 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز افزود: پس از اطلاع‌رسانی این حادثه، آتش‌نشانان در محل حادثه حاضر و شاهد متصاعد شدن دود غلیظ و زبانه کشیدن شعله‌های آتش از پارکینگ ساختمان شدند که در اثر این حادثه، از ساکنان طبقات بالا نیز در اثر شدت حریق و غلظت دود حاصل، گرفتار و از پنجره‌های ساختمان از آتش‌نشانان درخواست امدادرسانی می‌کردند.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان بلافاصله با ایجاد هماهنگی عملیاتی امدادی، گروهی عملیات مهار و پیشگیری از حریق را در پیش گرفته و گروه دیگر آتش نشانان نیز با استفاده از دستگاه‌های تنفسی و با مراجعه به طبقات بالا، عملیات تخلیه دود و جستجوی محبوسین را آغاز و در کمترین زمان ساکنان گرفتار از میان دود، رهاسازی کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز افزود: این حادثه در اثر اتصال در سیم‌کشی برق یکی از سه خودرو پارک شده در داخل پارکینگ رخ داده بود که در نهایت منجر به گسترش و سرایت حریق به خودروهای دیگر شده بود.

وی خاطرنشان کرد: در اثر وقوع این حادثه 4 نفر از ساکنان طبقات دچار دودزدگی شده بودند که سریعا پس از رهاسازی برای مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفته و 11 از ساکنان نیز از توسط آتش نشانان از میان دود و آتش نجات یافتند.

 

آتش سوزی پارکینگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر