کد خبر: 604793 A

برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شد؛

اولین عمل جراحی شوانوم رتروسیگموئید نورو مونیتورینگ (سینوس ماستوئید پشت گوش ) توسط اساتید جراح مغز و اعصاب مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شد.

به گزارش ایلنا دکترصالح پور متخصص جراحی مغز و اعصاب درباره عمل جراحی شوانوم رتروسیگموئید نورو مونیتورینگ گفت : از عمده‌ترین نشانه های این نوع تومورسردرد های شدید سرگیجه کاهش شنوایی و عدم تعادل ،فلج شدن صورت و در موارد شدیدتر فلج شدن یک طرف بدن است
وی افزود: با کمک دستگاه مانیوتورینگی که در بیمارستان راه‌اندازی شده توانستیم  بدون کوچکترین آسیب عصبی اقدام به خارج کردن این نوع تومورها کرده و زمان عمل را نیز کاهش دهیم.
 
وی اضافه کرد: در برخی از موارد افراد سردردهای را کم اهمیت دانسته و به دنبال درمان به موقع آن نیستند از این رو توصیه می شود افراد با احساس سردرد حتی به صورت خفیف هم به متخصص مراجعه کنند تا مراحل درمان مناسب و به موقع بر روی آنها انجام گیرد.
 
خاطر نشان می شود: این نوع عمل جراحی برداشتن تومور مغزی به روش نورومونیتورینگ برای اولین بار در شمالغرب کشور در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام گرفت.
آذربایجان شرقی تبریز دانشگاه علوم پزشکی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر