کد خبر: 373667 A

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، عهد و پیمان مسئولان شهری و استانی را برای آبادانی تبریز، خلل ناپذیر دانست و گفت: تخلف عده اندک، نباید به پای تمام مجموعه شهرداری نوشته شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی، در مراسم بهره‌برداری از پروژه زیرگذر شهیدان ابراهیمی، اجرای این پروژه عظیم را در مدت اندک، نتیجه همدلی و تعامل و همکاری نهادهای مختلف شهری و استانی دانست و گفت: علاوه بر همراهی و همدلی موجود بین شهرداری و دیگر نهادهای استانی، همراهی شهروندان نیز در اجرای موفقیت آمیز این پروژه موثر بوده است و جا دارد از شهروندان عزیز و به ویژه از ساکنین این محدوده بخاطر صبر و تحمل آنان در مدت زمان اجرای این طرح، قدردانی کنیم.

وی در ادامه سخنان خود، به مشکلات و مسائل پیش روی اجرای این پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: شاید از دید شهروندان، مشکلات اجرای یک پروژه فقط محدودیت‌های ترافیکی در تردد روزانه شهروندان باشد؛ در حالیکه مهم‌ترین مشکل این پروژه، جابه‌جایی تاسیسات این محل بود که به صورت غیراستاندارد، در زیر زمین کارگذاشته شده بودند و نیاز به تخصص فنی ویژه داشت و خوشبختانه با همکاری و همدلی تمامی ادارات و نهادهای خدماتی در شهر، بدون هیچ مشکلی انجام گرفت.

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: علاوه بر این، جنس خاک در این مکان استحکام کافی نداشت و طوری بود که بارها و بارها مورد مطالعه قرار گرفت و در نهایت، با اقدامات فنی و نصب ۵۰۰ عدد شمع، این مشکل نیز برطرف شد.

پورمهدی، بار دیگر بر تاثیر همبستگی و دلسوزی مسئولان در امور عمران شهری، تاکید کرد و اذعان داشت: علاوه بر سرعت اجرای پروژه، کیفیت پروژه‌ها نیز مورد تاکید ما است و ما به عنوان امانتداران بیت‌المال، بر اجرای با کیفیت این پروژه و تمامی پروژه‌های عمرانی نظارت داریم.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، تصریح کرد: درعین حالی که استقبال مناسب از تبریز ۲۰۱۸ وظیفه نهادهای دولتی است، اما شهروندان نیز در این میان وظایفی برعهده دارند و باید طوری برنامه‌ریزی شود که بتوانیم در سال ۲۰۱۸، حدود ۲ میلیون نفر گردشگر را در تبریز پذیرا باشیم.

معاون فنی و عمرانی استاندار ضمن دعوت از تمامی مدیران و مسؤولین برای مشارکت در استقبال هرچه بهتر از تبریز ۲۰۱۸، بیان کرد: اکنون در مرحله ای قرار گرفته‌ایم که باید با وحدت رویه و همکاری هر چه بیشتر، راه را برای اعتلای تبریز هموار کنیم.

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان سخنان خود، به موضوعات اخیر شورا و شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: مجموعه شهرداری، متشکل از افراد زحمتکش و بی‌ادعا است و اگر در این میان، تعداد اندکی تخلف کرده اند، نباید به پای تمامی مجموعه نوشته شود و ما اطمینان داریم که خود شهروندان بهترین ناظر و بهترین قاضی در این گونه موارد هستند.

آذربایجان شرقی پرو خاک شهرداری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر