کد خبر: 242513 A

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

جوانان زمینه ساز وپاسخگوی تغییرات اجتماعی هستند.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت: افزایش شادی و نشاط در جوانان و نیز بالابردن میزان مشارکت این قشر، از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در جمع شورای معاونین اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی اظهار داشت: قشر نوجوان و جوان که سهم بسیاری از جامعه را تشکیل می دهد باید از انگیزه، استعداد و قدرت این قشر نهایت استفاده را ببریم.

وی افزود: دوره جوانی بهترین دوران است و دوران جوانی را دوران نیرو و نشاط همراه با بالاترین حد سلامت ذکر است.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی با اشاره به نگاه ویژه امام راحل و رهبرمعظم انقلاب به جوانان گفت: رویکرد ما به جوانان باید رویکردی باورمندانه باشد و این نوع نگاه در دولت وجود دارد.

وی زمینه سازی برای افزایش ازدواج و کاهش طلاق، بالابردن میزان مشارکت قشر جوان در امور مختلف و توجه به اوقات فراغت نسل جوان را امری مهم دانست و افزود: بحثجوان یکی از شاخص های توسعه کشور محسوب می شود زیرا جوان از توان و استعداد خاصی برخوردار است و ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

اسبقیان خاطرنشان کرد: یکی از معضلات بزرگ جوانان، بحثاشتغال است که بسیار اساسی است و باید همه بخش های اجرایی به امور جوانان بپردازند و نباید مشکلات جوانان را فقط به اداره کل ورزش و جوانان بسپاریم.

اسبقیان به نقش سازنده رسانه ها در این امر اشاره و اضافه کرد: رسانه ها می توانند نقش پررنگی در کاهش ناهنجاری های جامعه داشته باشد.

اسبقیان با بیان اینکه جوانان امروز در فرایند توسعه جوامع از جایگاه و نقش مھمی برخوردارند و می توانند زمینه ساز و پاسخگوی تغیرات اجتمایی باشند افزود: تربیت پذیری، مسئولیت پذیری و مشارکت پذیری فعال، از ویژگیھای جوانان است که می توانند سھم بالایی در شکل دھی سرمایه انسانی، توسعه و ارتقاء سطح علمی و دانایی کشور داشته باشند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان با تاکید بر اینکه ازدواج یکی از بسترھای مناسب برای رشد و توسعه جامعه است، گفت: ازدواج باعثاستقلال جوان و شکل دھی روند زندگی او می شود.

اسبقیان مسائل فرھنگی، اقتصادی و اجتماعی را از عمده ترین مشکلات و موانع ازدواج جوانان نام برد و افزود: بی تردید حل معضلات مربوط به ازدواج، نیازمند جامع نگری و توجه ھمه جانبه به است و این مشکلات با فرھنگ سازی، آموزش و ارائه مشاوره پیش از ازدواج و اموری از قبیل کم کردن ھزینه تشریفات مراسم عروسی ھا قابل حل است.

آذربایجان شرقی ازدواج جامعه دولت سرمایه شاخص شادی مدیر کل ورزش و جوانان استان ناهنجاری ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر