کد خبر: 239945 A

استاندار آذربایجان شرقی:

امروز دغدغه آحاد مردم، تهاجم فرهنگی دشمنان است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی و بیمه کردن نسل جوان، پناه بردن به قرآن است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل جبارزاده عصر امروز(سه‌شنبه) در نخستین جلسه ستاد عالی سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، با بیان این که امروز دغدغه آحاد مردم، تهاجم فرهنگی دشمنان است، گفت: نشر، آموزش و توسعه فرهنگ قرآنی باید سرلوحه کارهای فرهنگی باشد.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این مسابقات، خاطرنشان کرد: توفیق خدمت به قرآن و نشر و توسعه فرهنگ قرآنی سعادتی است که باید به خاطر آن خدا را شاکر باشیم و خوشحالیم که این توفیق نصیب مسوولان استان شده است.

وی افزود: امیدوارم با همت و تلاش یکپارچه مسوولان استان این مسابقات مانند سایر اتفاقات فرهنگی استان در نوع خود جزو بهترین اتفاقات باشد و بتوانیم سال اقتصاد و فرهنگ را با یک اقدام فرهنگی خوب به پایان برسانیم.

جبارزاده با بیان اینکه همه مسوولان استان آذربایجان شرقی از نظر اعتقادی و اداری کمک به این اقدام فرهنگی را وظیفه خود می‌دانند گفت: ان‌شاءالله با برگزاری این مسابقات و تداوم اثرات آن در فضای استان، شاهد رونق مجالس و محافل قرآنی و توسعه مفاهیم عمیق قرآن در بین مردم باشیم.

وی همچنین از مدیران صدا و سیما و مخابرات استان خواست بسترهای فنی لازم برای ایجاد فضای معنوی مسابقات در شهرستان‌های استان را فراهم کنند.

لازم به ذکر است سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآن کریم پنجم تا سیزدهم اسفند سالجاری در تبریز برگزار خواهد شد.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی اقتصاد تهاجم فرهنگی صدا و سیما قرآن قرآن کریم مخابرات مقابله با تهاجم فرهنگی نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر