کد خبر: 239669 A

رییس هیات نظارت بر موسسات غیرانتفاعی استان آذربایجان شرقی:

از این تعداد ۱۵ هزار دانشجو در ۱۷ واحد موسسه غیر انتفاعی استان آذربایجان شرقی شاغل به تحصیل هستند که بدین لحاظ آمار زیر هزار نفر برای هر موسسه اصلا مطلوب نیست.

رییس هیات نظارت بر موسسات غیرانتفاعی استان آذربایجان شرقی گفت: جمعیت دانشگاهی استان آذربایجان شرقی به بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمدرضا پور محمدی که امروز در نشست مشترک روسای موسسات آموزشی غیر دولتی استان آذربایجان شرقی، که با حضور مدیرکل دفتر آموزش عالی غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه تبریز سخن می گفت اظهار داشت: از این تعداد ۱۵ هزار دانشجو در ۱۷ واحد موسسه غیر انتفاعی استان آذربایجان شرقی شاغل به تحصیل هستند

رییس دانشکاه تبریز افزود: بدین لحاظ آمار زیر هزار نفر برای هر موسسه اصلا مطلوب نیست.

رییس هیات نظارت بر موسسات غیرانتفاعی استان آذربایجان شرقی، وجود موسسات غیر انتفاعی را برای نیل به برنامه های توسعه کشور ضروری خواند و گفت: برای اداره خوب موسسات آموزش عالی، ارایه راهکارهای بهینه سازی خدمات آموزشی نیاز است که این امر، تشکیل چنین نشست هایی را لازم می سازد.

رییس دانشگاه تبریزاضافه کرد: تشکیل جلسات همفکری برای سیاست گذاری و همفکری برای هماهنگی های مور نیاز، در کنار ارایه راهکارهای قابل اجرا برای تقویت بنیه علمی موسسات غیر انتفاعی می تواند ما را در رفع مسایل و مشکلات موجود یاری کند.

آموزش عالی استان آذربایجان شرقی دانشجو علوم تحقیقات و فناوری مشکلات جمعیت رییس موسسات موسسه غیرانتفاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر