کد خبر: 236427 A

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز:

با توجه به اینکه ۸۰ درصد مراجعه ها به دلیل اخذ خدمات شهرسازی بوده و راه اندازی این سیستم برای مکانیزه کردن کارها در جهت رفاه شهروندان جزو الزامات مناطق ۱۰ گانه شهرداری است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد مراجعه ها به دلیل اخذ خدمات شهرسازی بوده و راه اندازی سیستم جدید شهرسازی برای مکانیزه کردن کارها در جهت رفاه شهروندان جزو الزامات مناطق ۱۰ گانه شهرداری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمدعزتی که در آیین افتتاح ساختمان شهرسازی و بایگانی ریلی شهرداری منطقه ۴ تبریز سخن می گفت با اشاره به وضعیت گذشته افزود: در گذشته ثبت و نگهداری اسناد سخت و گاها غیر ممکن بود، خوشبختانه امروز ۲۵ میلیون برگ مربوط به شهرسازی اسکن و در آرشیو ثبت شده است.

وی مزایای راه اندازی این سیستم را مکانیزاسیون ضوابط، مقررات و محاسبات عوارض آسان سازی مراحل اجرایی درخواست های مراجعان، کاهش مراجهات مردمی، تحت وب بودن و مکان مند بودن سیستم، مدیریت واحد و بهنگام اقدامات و تغییرات شهری جلوگیری از تخلفات احتمالی دانست و گفت: به دلیل رعایت قوانین و بومی سازی کامل و بهینه سازی این سیستم در شهرداری ها خوشبختانه در صد بالایی به اهداف خود رسیده ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه منطقه ۴ شهرداری تبریز ۴۰ درصد از کل بافت فرسوده شهر تبریز را به خود اختصاص داده است، افزود: یک چهارم تمام پرونده ها ی مربوط به شهرسازی از میان ۱۰ منطقه مربوط به منطقه ۴ شهرداری تبریز است.

وی با قدردانی از شهرداری منطقه چهار تبریز به دلیل راه اندازی شهرسازی و بایگانی ریلی این منطقه گفت: شهرداری منطقه چهار یکی از سریعترین شهرداری ها در صدور پرونده برای شهروندان و مراجعان اخذ خدمات شهرسازی است.

شهرداری معماری منطقه سیستم مناطق تبریز راه شهردار اندازی شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر