کد خبر: 236372 A

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس:

محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس با وجود آب فراوان و خاک مرغوب مستعدترین منطقه برای توسعه کشت و صادرات محصولات کشاورزی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خداآفرین را مستعد رونق کشت و صادرات محصولات کشاورزی دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس محسن خادم عرب باغی در آیین کلنگ زنی بزرگترین مجموعه تولید مکانیزه قارچ کشور در خداآفرین گفت: محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس با وجود آب فراوان و خاک مرغوب مستعدترین منطقه برای توسعه کشت و صادرات محصولات کشاورزی است.

وی افزود: سرمایه گذاری هایی که به اقتصاد ملی کمک کرده و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی بودجه کشور به نفت باشند با حمایت ۱۰۰ درصدی روبرو خواهند بود.

خادم عرب باغی افزود: یکی از استراتژی های سازمان منطقه آزاد ارس حمایت از سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی است چراکه این صنعت با وجود پیشرفت های علمی بسیار سودآورتر از استخراج و فروش نفت بوده و اشتغالزایی مناسبی دارد.

وی به راه اندازی و آغاز برداشت محصولات گلخانه ای در مجموعه ۱۴۰ هکتاری گلخانه ارس در جلفا اشاره کرد وگفت: مسیر توسعه ارس از جلفا تا شمال استان اردبیل به جهت وجود آب رودخانه ارس و خاک بسیار مرغوب برای کشاورزی مستعد رونق صنعت کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک و صادرات است.

خادم عرب باغی موقعیت بسیار ویژه منطقه آزاد ارس در شمال غرب کشور را یادآور شد و افزود: با توجه به موقعیت ارس در نزدیکی به بازار ۳۰۰ میلیونی حوزه قفقاز و نزدیکی به کشورهای آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خود مختار نخجوان و همچنین تحولات اخیر در کشورهای منطقه و نیاز به واردات برخی محصولات از ایران منطقه آزاد ارس مهمترین نقش را در صادرات کالا دارد.

شایان ذکر است با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس فاز نخست بزرگترین مجموعه تولید مکانیزه قارچ کشور با تولید سالانه پنج هزار تن کلنگ زنی شد. این پروژه در پنج فاز و با تولید سالانه ۲۵ هزار تن و اشتغالزایی پنج هزار نفری در محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس احداثمی شود.

اقتصاد بودجه خاک روابط عمومی و امور بین الملل سرمایه گذاری کشاورزی کشورهای منطقه کمیسیون اقتصادی محصولات کشاورزی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر