کد خبر: 236368 A

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بدون شک منطقه آزاد ارس توان ایفای نقش در اقتصاد ملی را داشته و آینده روشنی در توسعه صادرات غیرنفتی دارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست گذاری های جدید در منطقه آزاد ارس در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رونق صادرات غیرنفتی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، ارسالان فتحی پوردر آیین کلنگ زنی بزرگترین پروژه تولید مکانیزه قارچ کشور رونق و توسعه تولید و صنعت، ایجاد اشتغال مولد و کمک به اقتصاد ملی را مهمترین اهداف مناطق آزاد برشمرد و افزود: خوشبختانه طی یک سال گذشته با مدیریت و برنامه ریزی صحیح منطقه آزاد ارس توانسته است به استراتژی های تعیین شده برای مناطق آزاد دست یافته و نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه فعالیت های اقتصادی ایفا کند.

فتحی پور یافتن راه حل عدم وابستگی اقتصاد کشور به فروش نفت را دغدغه مهم مسؤلان کشور عنوان کرد و گفت: بدون شک منطقه آزاد ارس توان ایفای نقش در اقتصاد ملی را داشته و آینده روشنی در توسعه صادرات غیرنفتی دارد.

وی عملکرد دولت برای کاهش وابستگی بودجه به فروش نفت را ستودنی خواند و گفت: کاهش وابستگی بودجه به نفت از ۵۶ درصد به ۳۳ درصد گام بسیار خوبی برای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی می باشد و مجلس در کنار دولت راهکارهای لازم برای تحقق کامل اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی را در دست بررسی دارد.

شایان ذکر است فاز اول بزرگترین مجتمع تولید مکانیزه قارچ کشور باتولید سالانه ۵ هزارتن در فاز نخست و تولید سالانه ۲۵ هزار تن در پایان فاز پنجم با حضور رییس کمسیون اقتصادی مجلس و مدیرعامل منطقه آزاد ارس کلنگ زنی شد.

اصل ۴۴ اقتصاد اقتصاد کشور اقتصاد مقاومتی بودجه دولت روابط عمومی و امور بین الملل صادرات غیرنفتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر