کد خبر: 236360 A

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی:

در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همچنین سند تدبیر توسعه شهرستان بستان‌آباد به عنوان دهمین سند تدبیر توسعه شهرستانی استان به تصویب رسید.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سند تدبیر توسعه استان برای پایش نهایی پیش از چاپ در معرض افکار عمومی قرار می‌گیرد و از مردم در خصوص این سند نظرسنجی می‌شود.

به گزارش ایلنا داود بهبودی در هجدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، همچنین، از برگزاری نشست هم‌اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی در دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: هدف از این نشست جلب مشارکت مردم و استفاده از نظرات آنها در نسخه نهایی سند تدبیر توسعه است.

وی خاطرنشان کرد: سند تدبیر توسعه و الگوی هسته‌های کلیدی که در این سند مورد استفاده قرار گرفته در تدوین برنامه ششم توسعه کشور مبنای برنامه‌ریزی منطقه‌ای قرار گرفته و تمام استان‌ها از این الگو بهره‌گیری خواهند کرد.

بهبودی افزود: هم‌اکنون کارشناسان معاونت برنامه‌ریزی استانداری و شورای راهبردی تدوین سند تدبیر توسعه در حال برگزاری دوره‌های آموزشی در استان‌های مختلف هستند.

در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همچنین سند تدبیر توسعه شهرستان بستان‌آباد به عنوان دهمین سند تدبیر توسعه شهرستانی استان به تصویب رسید.

در این سند با تکیه بر قابلیت‌ها و تنگناهای شهرستان بستان‌آباد چهار محور به عنوان هسته‌های کلیدی توسعه این شهرستان انتخاب و فعالیت‌های متعددی برای تحقق اهداف آن پیش‌بینی شده است.
راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی، توسعه گردشگری، انتقال آب سد کلقان برای شرب، صنعت و کشاورزی و توسعه فعالیت‌های صنایع معدنی و تبدیلی عناوین هسته‌های کلیدی شهرستان بستان‌آباد هستند.

برای تحقق اهداف این سند در مجموع سه هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است که صد درصد آن از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تامین خواهد شد.

آذربایجان شرقی استان های مختلف جلسه شورای برنامه ریزی دوره های آموزشی دهه فجر سرمایه گذاری بخش خصوصی صنعت کشاورزی گردشگری معاونت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر