کد خبر: 230922 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

تاسیس مرکز علمی – کاربردی فرهنگ وهنر در آینده ای نزدیک محقق و زمینه برای ادامه‌ تحصیل هنرجویان هنرستانها در این استان فراهم خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از تاسیس مرکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر در تبریز خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، علی‌اکبر صفی‌پور در آیین گرامیداشت روز پژوهش و فرهنگ عمومی که با حضور حمید شاه آبادی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر در تبریز برگزار شد، ‌ گفت: تاسیس مرکز علمی – کاربردی فرهنگ وهنر در آینده ای نزدیک محقق و زمینه برای ادامه‌ تحصیل هنرجویان هنرستانها در این استان فراهم خواهد شد.

وی توزیع عادلانه فرصت های مهارت آموزی و گسترش زیرساخت های آموزشی را نیاز اساسی فرهنگ به خصوص در حوزه استان آذربایجان‌شرقی خواند و اظهار داشت: این استان با بهره مندی از سه هنرستان، کانون استعدادها و علاقمندان فراوانی در حوزه فرهنگ است که اهمیت تاسیس این مرکز علمی و کاربردی را مضاعف می نماید.

صفی‌پور شناسایی، پرورش و شکوفایی استعدادهای منطقه را همسو با وظایف این اداره کل به عنوان متولی اصلی فرهنگ دانست و با اشاره به اهمیت و جایگاه پژوهش در حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: آنچه که از مجموعه طرح های پژوهشی استنباط می شود این است که باید موضوعات و نیازهای استان در این حوزه رصد شده و پژوهش ها با توجه به اولویت های استان انجام گیرد.

صفی‌پور با بیان اینکه انجام کارهای پژوهشی به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر باعثآسیب شناسی و پیشگیری از مشکلات و معضلات می‌شود افزود: امروزه پژوهش به مهم‌ترین رکن بشریت در جوامع تبدیل شده است و توجه به این امر باعثحفظ دستاوردها و ثبت و ضبط تولیدات و آثار فاخر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیتهای این اداره کل در حمایت از پژوهش‌های حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: این اداره کل روندی را در پیش گرفته که براساس آن همزمان با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری مجموعه‌‌ی آثار مکتوب نیز در این حوزه تولید می‌شود.

وی همچنین از انتشار مجدد " نامه‌ فرهنگ آذربایجان " خبر داد و گفت: این مجموعه می­تواند محمل مناسبی برای ارائه‌ی دیدگاهها و نظرات اصحاب فرهنگ و هنر باشد.

صفی‌پور همچنین از افزایش هفت برابری بودجه‌ خرید کتاب و همچنین حمایت از چاپ آثار قلمی نویسندگان و به حداقل رسندن زمان صدور مجوز نشر در این استان خبر داد.

گفتنی است در این آیین از فعالان و پژوهشگران برتر حوزه‌ی فرهنگ و هنر تجلیل شد.

آذربایجان شرقی آموزش عالی اجرای برنامه های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بودجه روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر