کد خبر: 230881 A

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز:

تعدد کارفرمایان از جمله دلایل کندی تکمیل پایانه مرکزی شهر تبریز در گذشته بوده است.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از اتمام عملیات اجرایی پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، محبوب عبداله پور در بازدید از پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز، گفت: با خیزی که امسال توسط بخش های مختلف شهرداری تبریز برداشته شده است، پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز، پس از ۳۵ سال بلاتکلیفی، تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به روند پیشرفت این پروژه، اظهار داشت: تا چهار ماه پیش، به جز برخی موارد ظاهری، پیشرفتی در اجرای پروژه مشهود نبود؛ اما امروز، پروژه، با برخورداری از ۵۰ درصد پیشرفت ریالی، حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هیچ مورد مبهمی در خصوص ادامه روند اجرای آن، وجود ندارد.

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای بخش های مختلف این پروژه را از مرحله آغاز به کار تاکنون، ۲۵۰ میلیارد ریال، خواند و افزود: با تزریق ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر برای تکمیل، محوطه سازی، مجموعه پارکینگ ‌ها، فضای سبز، پد بالگرد، فروشگاه‌های چندمنظوره و سایر بخش های عمومی و جانبی، پروژه تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز تاکید کرد: برای تحقق این موضوع، مانند همیشه، نیازمند هدایت و حمایت شورای اسلامی شهر هستیم.

عبداله پور با یادآوری تکنولوژی قدیمی این پروژه، گفت: این پروژه زمانی آغاز شد که هنور آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله تدوین و ابلاغ نشده بود؛ همین موضوع، امروز، تجدید نظر در برخی شیوه های اجرا را برای تکمیل پروژه ضروری می سازد.

وی با بیان این که از نظر روند تسریع در عملیات اجرایی، می توانستیم با حذف سازه های قدیمی، پروژه را با سرعت بیشتری پیش ببریم، افزود: با توجه به تاکیدات مکرر شهردار تبریز در موررد استفاده بهینه از مصالح و مدیریت هزینه، تلاش شد تا با تغییراتی در سبک سازه و اسکلت فلزی، در عین تزریق فناوری‌های جدید عمرانی و به روز کردن اصول مقام سازی، از حجم عملیات عمرانی گذشته نیز بیشترین و بهترین بهره‌وری صورت بگیرد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، تعدد کارفرمایان را از جمله دلایل کندی تکمیل پایانه مرکزی شهر تبریز در گذشته عنوان کرد و گفت: با دستور شهردار تبریز در خصوص لزوم اجرای پروژه با مسئولیت مستقیم معاونت فنی و عمرانی، ادامه عملیات اجرایی، با سرعت و هماهنگی بیشتری پیگیری می شود.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰ شرکت مسافربری در پایانه مرکزی شهر تبریز اظهارداشت: ادغام این تعداد شرکت و تشکیل هفت یا هشت شرکت جدید، پیشنهادی است که در صورت اجرا، علاوه بر امکان پذیر بودن ایجاد فضاهای زیبا، مجهز و مجزا برای فعالیت این شرکت ها، رقابت بین آن ها را نیز افزایش خواهد داد.

عبداله پور گفت: هم اکنون آسانسورها، پله برقی ها و برخی لوازم مربوط به نماسازی خریداری شده و به زودی نصب آن ها آغاز خواهد شد.

وی طراحی تونل‌ها برای ارتباط پارکینیگ ها و همچنین هدایت آب های زیرزمینی به خارج از مسیر پروژه را از مهم ترین موارد زیرساختی پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز عنوان کرد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز تاکید کرد: در هر حال، سعی داریم، با بهره گیری از بهترین نظرات و طراحی ها و استفاده از سازه های سبک، یک اثر معماری ارزشمند و زیبا را در این پروژه، اجرا کنیم.

آیین نامه بهره وری رقابت زلزله شورای اسلامی شهر شهرداری فضای سبز فناوری معماری تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر