کد خبر: 230840 A

نسبت به پارسال؛

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از افزایش ۵۶ درصدی اعتبارات ملی آبخیزداری استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از افزایش ۵۶ درصدی اعتبارات ملی آبخیزداری استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا صالح معرفت امروز در گفتگو با خبرنگاران گفت: این افزایش نشان دهنده اهمیت حفظ آب و خاک کشور در دولت تدبیر و امید است.

وی با بیان اینکه علی رغم افزایش قابل ملاحظه این اعتبارات باز هم این رقم جوابگوی هزینه های متعدد طرح های آبخیزداری استان نیست گفت: با توجه به وجود چالش های زیست محیطی ومنابع طبیعی در کشوراز جمله خشکسالی های پی در پی، افزایش تعداد و شدت وقوع سیلاب ها، تشدید فرسایش خاک، افزایش شدید آلودگی هوا وغیره اجرای پروژه های آبخیزداری و مدیریت جامع حوزه آبخیز و حفاظت از منابع طبیعی می تواند راهکار اصلی برای کاهش اثرات این چالش ها باشد.

معرفت با بیان اینکه توجه به منابع طبیعی و مدیریت جامع حوزه آبخیز بسیار مهم و حیاتی است با اشاره به وجود سدهای بزرگ در استان و تامین آب در مصارف خانگی، کشاورزی و صنعتی افزود: تامین به موقع اعتبارات در این بخش با توجه به حجم بالای رسوبات وارده به سدها حایز اهمیت بسیار است.

وی با اعلام اینکه تبریز جزء آلوده ترین مراکز استان در کشور به شمار می رود گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر در آذربایجان شرقی توجه ویژه مسئولین امر استان به بخش منابع طبیعی و آبخیزداری به ویژه حفاظت و صیانت از جنگل های استان امری ضروری است.

آذربایجان شرقی آلودگی هوا اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنگل حفاظت از منابع طبیعی خاک خشکسالی زیست محیطی کشاورزی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر