کد خبر: 223756 A

مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری تبریز:

بازارچه‌های دائمی محلی و منطقه‌ای با عناوینی نظیر روزبازار، شب بازار، هفته بازار در مناطق گوناگون شهر تبریز ایجاد می شود.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز از تدوین طرح های جامع ساماندهی مشاغل رسمی و غیررسمی در این کلانشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی مهرداد با بیان اینکه طرح جامع ساماندهی مشاغل رسمی و غیررسمی در دو بعد موردنظر است، گفت: در نخستین بعد ساماندهی مشاغل شهری یا صنوف رسمی که با هدف رفع مزاحمت های فیزیکی، مشکلات بصری، مسائل مربوط به آلایندگی یا مباحثساخت ترافیکی تنظیم شده است و در بخش دوم مشاغل غیررسمی شامل دستفروشی ها، طبقچی ها، دوره گردها، بازارچه های موقت خرید و فروش برخی اقلام و بخشی از کانکس های عرضه میوه و تره بار و صیفی جات مدنظر است.

مهرداد همچنین از احداثبازارچه های دائمی محلی و منطقه ای با عناوینی نظیر روزبازار، شب بازار، هفته بازار در مناطق گوناگون شهر تبریز خبر داد و گفت: این اطلاعات هم جهت آگاهی مردم ارائه می شود که در چه ساعاتی می توانند خدمات مورد نظر خود را از بازارچه ها دریافت کنند و هم سهم کنترل و نظارت بر ارائه سرویس در این بازارچه ها، دقیق تر و بیش تر از قبل شود تا این بازارچه ها در روزهای مختلف هفته بتوانند برای عرضه مواد مختلف مانند صنایع دستی، محصولات تولیدی مشاغل خانگی، البسه و مایحتاج مورد نیاز شهروندان، تعریف و مورد بهره برداری قرار بگیرند.

وی افزود: جهت رفع مشکلات ترافیکی و معضلاتی از این قبیل و رفع پیامدهای اجتماعی و فرهنگی ناخوشایند در نظر داریم در ۴ یا ۵ نقطه مختلف کلانشهر تبریز بازارچه های دائمی ایجاد کنیم تا هم گامی در ایجاد فرصت های شغلی پایدار داشته باشیم و هم شاهد رفاه حال شهروندان در دریافت خدمات مناسب با قیمت مطلوب دسترسی آسان باشیم.

مهرداد جهت اجرا و عملیاتی کردن این طرح ها به همکاری شهرداری های مناطق ۱۰گانه تبریز اشاره کرد و گفت با همکاری همدیگر و به دستور شهردار کلانشهر تبریز در تعاملی سازنده در تحقق برنامه ها سربلند خواهیم بود.

اجتماعی و فرهنگی خرید و فروش شهرداری صنایع دستی کنترل و نظارت مشکلات میوه و تره بار تبریز مشاغل ساماندهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر