کد خبر: 223673 A

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

سالن سرپوشیده دوومیدانی تبریز بهپایلوت ورزش عصرگاهی تبریز تبدیل می‌شود.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی تأکید کرد: ورزش قهرمانی بدون استعدادیابی بی معنی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان که در نشست تخصصی هیات دوومیدانی آذربایجان شرقی سخن می گفت افزود: بدون استعدادیابی ورزش قهرمانی دچار روزمرگی می شود و تنها راه علاج ورزش قهرمانی استعدادیابی، پشتوانه سازی و پایه سازی است.

اسبقیان تصریح کرد: دوومیدانی آذربایجانشرقی با داشتن ۳ پیست استاندارد در کشور یکی از مستعدترین رشته های ورزشی در استان را داراست و باید از زیر ساختهای مناسب و بی نظیر بهترین بهروی را در راستای مدال آوری، قهرمانی پروری، ورزش همگانی و خصوصا مدال آوری در بازیهای آسیایی و المپیک استفاده کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی خاطرنشان کرد: دوومیدانی آذربایجانشرقی قهرمانان بزرگی را به ورزش کشور و آسیا معرفی کرده و در المپیک ها نمایندگانی داشته که نام ایران در استادیوم ها طنین انداز کرده اند.

وی افزود: به دوومیدانی شهرستانها نیز توجه ویژه ای داریم، در شهرستانها استعدادهای وجود دارد که بایستی شناسایی شود و این استعدادها در پیست های دوومیدانی شناخته میشود و نیاز است در شهرستانها پیست های تارتان احداثو یا بازسازی شود و مکاتبات لازم را فرمانداران انجام یافته تا در شورای برنامه ریزی شهرستانها برای احداثو یا بازسازی اعتبارات لازم پیش بینی شود.

اسبقیان همچنین به ضرورت استفاده از تجربیات پیشکسوتان اشاره کرد و گفت: این موضوع امری مهم و حیاتی برای ارتقاء جایگاه ورزش استان است

وی پیشکسوتان را سرمایه های ورزش استان خواند وگفت: برای حفظ و استفاده از تجربیات آنان تمامی امکانات را به کار خواهیم گرفت.

اسبقیان بهره برداری از سالن سرپوشیده دوومیدانی تبریز را گامی مهم برای ورزش دوومیدانی استان دانست و افزود: دو و میدانی آذربایجان شرقی همانند گذشته، وزنه سنگینی در ورزش کشور محسوب می شود و قهرمانان این رشته همواره برای استان در رقابت های کشور و برای کشور در رقابت های بین المللی افتخار آفرین بوده اند.

وی تصریح کرد: اقتدار این استان در دو و میدانی کشور در حال احیاء شدن بوده و کسب مقام چهارمی باشگاههای کشور با حمایت شهرداری تبریز برای نخستین بار با دوندگان بومی، نتایج تیم های دوومیدانی بانوان و آقایان در رده های سنی پایه، افزایش ورزشکاران سازمان یافته خصوصا در بخش بانوان اقدامات بی نظیری است که نشان از توسعه این رشته دار و از این رو هیات باید برنامه های چهار سال آتی خود را برپایه استعدادیابی، توجه به شهرستان ها و استفاده از نظرات پیشکسوتان برنامه ریزی و اجرایی کند.

وی همچنین خواستار توجه به ورزش عصرگاهی و شامگاهی در بخش همگانی دوومیدانی شد و افزود: همانگونه که پیست های دوومیدانی تبریز و استان صبحها در اختیار عموم مرده میباشد در نظر داریم در سالن سرپوشیده دوومیدانی تبریز ورزش عصرگاهی و شامگاهی را ایجاد کنیم تا گامی مهمی را برای توسعه ورزش همگانی برای افرادی که صبحها به علت مشغله کاری فرصت ورزش ندارند به ورزش روی آورند.

لازم به ذکر است در نشست تخصصی هیات دوومیدانی استان روحانی رییس هیات دوومیدانی، علیزاده نائب رییس بانوان هیات دوومیدانی و دادروان دبیر هیات در خصوص روند اجرای برنامه های هیات به ارایه گزارش پرداختند.

آذربایجان شرقی استاندارد المپیک ایران پیشکسوتان دوومیدانی رشته های ورزشی رقابت سرمایه ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر