کد خبر: 223621 A

نائب رییس بانوان هیات تنیس آذربایجانشرقی:

این کلینیک و کلاس گام مهمی برای افزایش تعداد مربیان در استان خواهد بود که پس از سالها برگزار می­شود.

نائب رییس بانوان هیات تنیس آذربایجانشرقی گفت: کلینیک یک روزه تعیین سطح بازیITN و دوره مربیگری درجه ۳ بانوان در تبریز آغاز شده و این کلینیک و کلاس تا ۳۰ آبان ماه ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا رقیه مقدم پور افزود: این کلینیک و کلاس گام مهمی برای افزایش تعداد مربیان در استان خواهد بود که پس از سالها برگزار می­شود.

وی با بیان اینکه در این کلینیک و کلاس ۴۰ داوطلب دوره مربیگری حضور دارند گفت: این کلینیک و کلاس نظر خانم نعمتی و خانم شیخ صراف برگزار می شود.

مقدم پور افزود: با توجه به افزایش ۱۰۰ درصدی ورزشکاران سازمان یافته تنیس بانوان آذربایجانشرقی نیاز به افزایش توان علمی مربیان استان و حضور مربیان با انگیزه بالاتر لازم بود که این کلاسها در این راستا برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: مقوله استعدادیابی و شناسایی و تربیت قهرمانان تنیس خصوصا در در بخش بانوان یکی از اهداف هیات تنیس استان به شمار می رود و در این راستا تنیس آذربایجانشرقی در شش ماهه اول سال ۹۳ موفق شد تعداد ورزشکاران سازمان یافته خود را در استان به ۳۷۳ ورزشکار افزایش داده و نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از ۱۰۰درصد توسعه داشته باشد.

مقدم پور تصریح کرد: تمام توان و پتانسیل هیات تنیس استان در بخش بانوان بر استعدادیابی نهادینه شده و همانگونه که ۵ سال پیش اقداماتی در این خصوص انجام گرفته و شاهد درخشش تنیسورهای تبریزی در رقابتهای کشوری و حتی برون مرزی بودیم از سال ۹۳ نیز این روند استعدادیابی با تشکیل ۵ مدرسه تنیس در تبریز سرعت بیشتری گرفته و به زودی شاهد درخشش تنیسورهای دیگر رده های سنی استان نیز خواهیم بود.

مقدم پور افزود: همچنین در راستای استعدادیابی، اولین دوره کارگاه آموزشی مینی تنیس بانوان در تبریز برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دوره کارگاه آموزشی یک روزه در راستای هماهنگی و همکاری هیات تنیس استان و معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان جهت گسترش و ترویج و استعدادیابی رشته مینی تنیس در مدارس ابتدایی در رده های سنی پایه برگزار شد تصریح کرد: این کارگاه ۱۰ ساعته با حضور ۴۰ مربی از معلمین مدارس ابتدایی زیر نظر مربی هیات خانم حوریه کهلانی بصورت تئوری و عملی برگزار شد.

نائب رییس بانوان هیات تنیس آذربایجانشرقی با تأکید بر اینکه پیشرفت ورزش تنیس نیازمند توجه به بخش بانوان است، افزود: می توان با سرمایه گذاری و شناسایی استعدادهای مختلف در بین دختران و بانوان گام مناسبی را در راستای کسب عناوین برتر کشور توسط بازیکنان و قهرمان پروری برداشت.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات کشوری، استانی، برگزاری دوره های آموزش مربیگری و داوری از مهمترین اقداماتی بوده که در تنیس بانوان استان صورت خواهد گرفت.

مقدم پور با اشاره به اینکه تنیس ورزش متفاوتی است و جوانان را جذب می کند، گفت: باید به صورت کیفی و با پرورش ورزشکاران و حضور آنها در مسابقات استانی و کشوری، قابلیتهای استان آذربایجانشرقی و تبریز در این رشته مشخص و معرفی شود.

آموزش و پرورش استان بازی سرمایه گذاری سلامت مدرسه استان هیات بانوان تنیس کلینیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر