کد خبر: 223612 A

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی:

با دستور وزیر کشور، تشریح و تبیین این سند در دستور کار همایش استانداران قرار گرفته و امید است به عنوان یک الگو در برنامه ششم توسعه استان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با دستور وزیر کشور، تشریح و تبیین این سند در دستور کار همایش استانداران قرار گرفته و امیدواریم به عنوان یک الگو در برنامه ششم توسعه استان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا داود بهبودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان شرقی درباره سند تدبیر توسعه کارگروه اشتغال و بهره‌وری گفت: بهره‌وری و اشتغال یک مقوله فرابخشی است که در حیطه کار یک سازمان خاص قرار ندارد و نقش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص نقش دبیرخانه‌ای و مدیریتی است.

وی با اشاره به این که بخشی از پروژه‌های این سند اقداماتی است که در سایر کارگروه‌ها دنبال می‌شود، افزود: عمده هدف سند کارگروه بهره‌وری و اشتغال هماهنگی و رصد عملکردهاست و بحثموازی‌کاری در این زمینه وجود ندارد.

بهبودی در خصوص هسته کلیدی ایجاد شهرک صنایع پاک در سند تدبیر توسعه شهرستان اسکو گفت: به دلیل مسایل زیست‌محیطی ایجاد شهرک صنعتی به تعبیر متداول آن در این شهرستان توجیه ندارد و به این دلیل شهرک صنایع پاک و فناوری‌های پیشرفته با استفاده از ظرفیت دانشگاه صنعتی سهند مورد تاکید قرار گرفته است.

عضو ناظر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه عملیاتی شدن سیستم جامع اطلاع‌رسانی بازار کار استان را نیازمند شناسایی وضع موجود نیروی کار دانست و گفت: صاحبان سرمایه و بازار کار اگر بدانند که مرجع مطمئنی در مورد اطلاع‌رسانی از نیروی کار وجود دارد در بهبود فضای کسب و کار موثر خواهد بود.

شهروز افخمی تاکید کرد: نقش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این زمینه نقش محوری است که می‌تواند فعالیت‌ها را جهت دهد.

لازم به ذکر است هسته‌های کلیدی کارگروه اشتغال و بهره‌وری به عنوان آخرین کارگروه سند تدبیر توسعه استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به تصویب رسید.

استقرار سیستم جامع اطلاع‌رسانی بازار کار استان و مدیریت بهره‌وری از طریق ارتقای سرمایه انسانی، فناوری و سرمایه اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده هسته‌های کلیدی سند تدبیر توسعه این کارگروه هستند که با ۱۱ رای موافق در جلسه صبح امروز شورای برنامه‌ریزی تصویب شد.

در این نشست همچنین سند تدبیر توسعه شهرستان اسکو شامل چهار هسته کلیدی با عناوین: توسعه گردشگری، پیاه‌سازی نظام جامع سلامت، اصلاح الگوی کشت و تغییر شیوه آبیاری در حوضه دریاچه ارومیه و ایجاد شهرک صنایع پاک با فناوری‌های پیشرفته به تصویب رسید.

آذربایجان شرقی اداره کل تعاون کار و رفاه اشتغال بازار کار جلسه شورای برنامه ریزی سرمایه کسب و کار مجلس شورای اسلامی نماینده مردم وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر