کد خبر: 217007 A

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس:

نشست شورای اداری شهرستان جلفا که با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، در محل پردیس دانشگاه تهران برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس تأکید کرد: توسعه صادرات و ارزآوری و کاهش واردات جزو مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های منطقه آزاد ارس است.

به گزارش خبرنگار ایلنا محسن خادم عرب باغی در نشست شورای اداری شهرستان جلفا که با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، در محل پردیس دانشگاه تهران برگزار شد سخن می‌گفت، افزود: مهم‌ترین برنامه سازمان منطقه آزاد ارس جذب سرمایه‌گذار بخصوص سرمایه‌گذار خارجی، جذب صنایع با فناوری نوین، صنایع تبدیلی کشاورزی و آماده کردن زیرساخت‌های مناسب و نیز توسعه صادرات و کاهش واردات است.

وی ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری اسمی انجام شده در مهرماه ۹۲ در این منطقه تا تیرماه امسال بالغ بر ۶۱۸۵ میلیارد ریال است که ۴۶ درصد از این مقدار جذب شده‌اند و تا پایان سال انتظار می‌رود با بهره‌برداری از ۱۵ واحد تولیدی و ۱۰ واحد گلخانه، این مقدار به ۸۰ درصد نیز برسد.

عرب باغی با اشاره به هم راستا بودن اهداف منطقه آزاد ارس با اقتصاد مقاومتی افزود: سهم بخش صنعت در تولید ناخالص منطقه آزاد ارس ۵۹ درصد است که کاملا منطبق بر سیاست اقتصاد مقاومتی و نقش محوری صنعت و تولید در آن است.

لازم به ذکر است در پایان این نشست معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به همراه نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد ارس از سایت های صنایع نگین و گلخانه‌ای و نیز فاز یک و دو صنعتی و پارک کوهستان و دورنا بازدید کردند.

آذربایجان شرقی اقتصاد مقاومتی دانشگاه تهران رئیس جمهور شورای اداری صنعت کوهستان معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی نماینده مردم واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر