کد خبر: 216995 A

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی:

۱۰۰درصد شهرها و ۸۰ درصد روستاهای استان گاز دار است و با کمک مردم و استفاده متعارف از گاز طبیعی هیچ گونه افت فشاری در آذربایجان شرقی به وجود نخواهد آمد.

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی از برخورداری ۹۴ درصد مردم این استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ولی اله دینی گفت: ۱۰۰درصد شهرها و ۸۰ درصد روستاهای استان گاز دار است و با کمک مردم و استفاده متعارف از گاز طبیعی هیچ گونه افت فشاری در آذربایجان شرقی به وجود نخواهد آمد.

او با اشاره به انجام وظیفه و خدمات ارائه شده از سوی شرکت گاز استان گفت: همکاران ما در تمامی شهرهای استان همانند گذشته آماده انجام وظیفه و ارائه خدمات در فصل سرما هستند و مشکلی در توزیع گاز طبیعی نداریم.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به نحوه استخراج و انتقال گاز طبیعی از جنوب کشور گفت: لازم است مشترکین نهایت دقت و صرفه جویی در استفاده از این نعمت الهی را مدنظر داشته باشند و الگوی مصرف را رعایت کرده و توصیه‌های شرکت گاز را جدی بگیرند.

او با اشاره به نشت یابی مستمر با دستگاه‌های حساس گفت: جزئی ترین نشت را رصد و ترمیم می‌کنیم و موردی از نشت و ورود گاز از شبکه به منازل گزارش یا مشاهده نشده است.

او با ارائه آمار حوادثناشی از عدم رعایت نکات استفاده از گاز طبیعی گفت: با توجه به اینکه کشور به چند اقلیم آب و هوایی تقسیم شده است و استان ما جزئی از اقلیم سرد است متاسفانه هر ساله با شروع فصل سرما شاهد حوادثناگوار ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی هستیم لذا مشترکین می‌بایست قبل از راه‌اندازی وسایل گرمایشی حتماً از باز بودن مسیر دود کش بویژه در آپارتمان‌هایی که از سطح مفید حرارتی کمتری برخوردارند، اطمینان حاصل کرده و از بست‌های فلزی و شیلنگ‌های استاندارد استفاده کنند.

دینی به استفاده کردن ازدود کش در داخل سطل آب از سوی برخی مشترکین گفت: این کار اشتباه بوده و از نظر ایمنی خطر آفرین است و به هیچ عنوان در محیط منزل استفاده از بخاری‌های دست ساز و بدون ترموکوپل یا بدون دود کش را توصیه نمی‌کنیم.

او از مشترکین خواست از هرگونه دستکاری رگلاتور خودداری کرده و تنها با امداد گاز به شماره سراسری ۱۹۴جهت رفع نقص تماس بگیرند و از شماره تلفن ۲۱۹۴ در سراسر استان که اخیراً فاز اول آن به بهره‌برداری رسیده جهت اعلام بدهی و ثبت کارکرد کنتور استفاده کنند.

او خاطر نشان کرد: تمامی وجوه گاز بهاء به خزانه واریز می‌شود و شرکت گاز مجری مصوبات مجلس شورای اسلامی در مورد گاز بهاء بوده و مشترکین در فصل سرد با رعایت الگوی مصرف حدود ۵۵۰-۵۰۰ متر مکعب در ماه مبلغ منصفانه پرداخت خواهند کرد و اگر مشترکی نمی‌تواند گاز بهای خود را یکجا پرداخت کند، با مراجعه به امور مشترکین ادارات گاز در سطح استان نسبت به تقسیط آن اقدام کنند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی استاندارد سرما شماره تلفن صرفه جویی گاز مجلس شورای اسلامی شرکت طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر