کد خبر: 210942 A

در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تاکید شد؛

هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان شرقی به منظور بررسی سند تدبیر توسعه استان در بخش زیربنایی و بحثو تبادل نظر در خصوص برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه صبح روز شنبه برگزار شد.

هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان شرقی به منظور بررسی سند تدبیر توسعه استان در بخش زیربنایی و بحثو تبادل نظر در خصوص برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه صبح روز شنبه برگزار شد.

به گزارش ایلنا از آذربایجان شرقی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه بحثدریاچه ارومیه را یک بحثملی عنوان کرد و گفت: همه مسوولان باید در این زمینه احساس مسوولیت کنند و اگر هم اختلاف نظری در خصوص برنامه‌ها وجود دارد در مرحله عملیاتی باید با هماهنگی و همکاری عمل کنند.

سعید شبستری با تاکید بر این که باید مردم نسبت به ضرورت برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه توجیه شوند، افزود: ستاد احیای دریاچه ارومیه دو سال زمان برای تثبیت وضعیت این دریاچه و جلوگیری از مرگ آن تعیین کرده است که اگر این فرصت را از دست بدهیم دیگر هیچ تلاشی موثر نخواهد بود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه با بیان این که احیای دریاچه ارومیه از سیاست‌های راهبردی دولت است، اظهار داشت: مسوولان موظف به اجرای برنامه‌های دولت در این راستا هستند.

محمدصادق پورمهدی با اشاره به این که در سال‌های گذشته راهکار عملی در این راستا ارایه نشده است، گفت: دولت تدبیر و امید پس از مطالعات گسترده به یک برنامه عملیاتی رسیده که در کمترین زمان ممکن باید اجرا شود.

وی نتیجه‌بخش بودن برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه را نیازمند به صحنه آمدن مردم و مسوولان دانست و گفت: همکاری و هماهنگی همه بخش‌ها ضروری است.

پورمهدی با اشاره به تصویب انتقال ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب به زرینه‌رود و محدودیت کشت آبی در حوضه دریاچه ارومیه، گفت: این اقدامات اولین قدم برای حفظ و تثبیت وضعیت موجود دریاچه است و بقیه اقدامات مانند تکه‌های پازل باید مرحله به مرحله انجام شود.

ساعی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز با ارایه گزارشی از وضعیت موجود دریاچه ارومیه، راهکارهای عملیاتی و برنامه‌های مصوب ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه را تشریح کرد که مورد بحثو بررسی اعضای شورای برنامه‌ریزی قرار گرفت.

در این جلسه همچنین سند تدبیر توسعه استان در بخش زیربنایی با اکثریت آرا به تصویب رسید.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی اعضای شورای جلسه شورای برنامه ریزی دریاچه ارومیه دولت مدیریت بحران مرگ معاون معاون سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر