کد خبر: 197528 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

برگزاری جشنواره‌های مختلف هنری همواره روح تازه‌ای را در شریان زندگی اقشار مختلف جوامع در حال توسعه‌ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می‌دمد و پویایی و تازگی و حرکت را به ارمغان می‌آورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: انتظار از تئاتر هدایتگرى جامعه و ارتباط نزدیک با مخاطب و ادای دین فعالان این عرصه هنری به جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر صفی‌پور که در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر سخن می گفت، افزود: در این ارتباط می توان با تشکیل اتاق فکر و بهره گیری از حضور و تجربیات پیشکسوتان هنر نمایش این نقش را ایفا کرد.

وی افزود: البته فعالیت های ارزشمندی که هنرمندان این عرصه تاکنون انجام داده اند به نوبه خود نشان دهنده کیفیت وغنای این هنر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری جشنواره‌های مختلف هنری همواره روح تازه‌ای را در شریان زندگی اقشار مختلف جوامع در حال توسعه‌ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می‌دمد و پویایی و تازگی و حرکت را به ارمغان می‌آورد.

وی تاکید کرد: باید ذهنیت مان را در تئاتر به روز کنیم و به دنبال دریافت ها و روش های نوینیدر این حوزه باشیم.

صفی‌پور گفت: اهل قلم می توانند علاوه بر استفاده از فراوانی متل ها، آئین ها، آداب و رسوم در جامعه ایرانی از موضوعات مطرح روز به عنوان موضوع و متن نمایش بهره ببرند.

آیین اختتامیه جشنواره سراسری تئاترهای خیلی کوتاه اهر با حضور علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، و معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

آداب و رسوم آذربایجان شرقی پیشکسوتان تئاتر جامعه دین فرهنگ و ارشاد اسلامی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد ارتباط هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر