کد خبر: 197515 A

نایب‌رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

زباله‌های پلاستیکی از اساسی‌ترین مشکلات حوزه پسماند هستند. / شورای اسلامی شهر تبریز و کمیسیون‌های تخصصی آن، از ابتکارات و ایده‌های کارساز در حوزه مدیریت پسماند و محیط زیست شهری، استقبال و حمایت می‌کند.

شهرداری تبریز روزانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در خدمات شهری هزینه می‌کند. نایب‌رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: روزانه بیش از هزار تن زباله در شهر تبریز تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید محدث، هزینه روزانه خدمات شهری تبریز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این رقم با انجام اقدامات ساده در هر یک از خانواده‌ها کاهش چشمگیر خواهد داشت.

وی مدیریت پسماند و زباله را نیازمند آموزش‌های اساسی و چهره به چهره دانست و گفت: خانواده‌ها می‌توانند به روند مدیریت پسماند و کاهش حجم زباله کمک اساسی کنند.

محدثزباله‌های پلاستیکی را از اساسی‌ترین مشکلات حوزه پسماند دانست و گفت: این مواد برای تجزیه به بیش از ۵۰۰ سال زمان نیاز دارند و پس از تجزیه نیز مواد سمی و شیمایی وارد طبیعت می‌کنند.

محدثادامه داد: خانواده‌ها می‌توانند با کاهش استفاده کیسه‌های نایلونی در اصلاح این روند نقش مهمی ایفا کند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: در صورت لزوم به استفاده، می‌توان در هنگام دور انداختن، کیسه‌های پلاستیکی را در یک کیسه جمع کرد.

وی خاطرنشان کرد: فشرده‌سازی بطری‌های پلاستیکی یکبار مصرف در موقع دور انداختن، اقدام ساده‌ دیگری است که نقش موثری در کاهش حجم زباله‌های تولیدی خواهد داشت.

محدثتاکید کرد: شورای اسلامی شهر تبریز و کمیسیون‌های تخصصی آن، از ابتکارات و ایده‌های کارساز در حوزه مدیریت پسماند و محیط زیست شهری، استقبال و حمایت می‌کند.

خانواده زباله شورای اسلامی شهر طبیعت محیط زیست مشکلات مواد سمی تبریز روزانه پسماند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر