کد خبر: 189688 A

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شبستر:

سن بالای کشاورزان، پایین بودن سطح سواد و روی کارآمدن و وارثشدن نسلی از این کشاورزان که برای تولید در این بخش اهمیتی قائل نیستند و خود را کشاورز نمی‌دانند، سرعت روند تبدیل زمین‌های کشاورزی به خانه، باغ‌های تفریحی و ویلا را افزایش داده است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شبستر گفت: سرعت روند تبدیل زمین‌های کشاورزی به خانه، باغ‌های تفریحی و ویلا را افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رحیمی عراقی با بیان اینکه تا زمانی که حراست و صیانت از منابع و اراضی ملی و کشاورزی به عنوان یک فرهنگ عمومی در بین مردم، مسئولان و جامعه نهادینه نشود، نباید انتظار کاهش تخریب های روزافزون و تغییر کاربری‌های غیرمجاز را داشت، اظهار داشت: سن بالای کشاورزان، پایین بودن سطح سواد و روی کارآمدن و وارثشدن نسلی از این کشاورزان که برای تولید در این بخش اهمیتی قائل نیستند و خود را کشاورز نمی‌دانند، سرعت روند تبدیل زمین‌های کشاورزی به خانه، باغ‌های تفریحی و ویلا را افزایش داده است.

وی افزود: مهم ترین راهکار مقابله با این پدیده تشکیل تشکل های مردمی بوده که نخستین وظیفه آن در وهله نخست آگاهی بخشی خواهد بود.

این گزارش حاکی است به منظور بررسی و جلوگیری از تبدیل اراضی کشاورزی شهرستان شبستر به ویلاها و اماکن مسکونی که توسط افراد سودجو صورت می گیرد جلسه ای در محل بخشداری شهر صوفیان با حضور بخشدار بخش صوفیان، سرپرست و مسئول امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شبستر، روسای شوراها و دهیاری های روستاهای بخش صوفیان و دیگر مسئولین شهرستان شبستر تشکیل شد.

در این جلسه وضعیت منطقه از نظر ساخت و سازهای غیرقانونی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای مربوط به جلوگیری از این وضعیت مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

تغییر کاربری جامعه جهاد کشاورزی زمین کشاورزی افزایش سرعت کشاورزان تبدیل ویلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر