کد خبر: 182350 A

کوره‌های آجرپزی متروکه و محوطه‌های پیرامون آن‌ها می توانند با سیاست‌گذاری صحیح و سرمایه‌گذاری متمرکز به اماکنی با کارکردهای جدید به ویژه گردشگری تبدیل شوند.

مدیریت گردشگری شهرداری تبریز با ممانعت از تخریب دودکش کوره آجرپزی واقع در خیابان دامپزشکی، تبدیل کاربری آن به گردشگری را در دستور کار قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مدیر گردشگری، اماکن تاریخی و موزه های شهرداری تبریز طی نشستی با مدیر عامل گروه مهندسان و معماران مشاور بختیار گفت: کوره های آجرپزی متروکه و محوطه های پیرامون آن ها می توانند با سیاست گذاری صحیح و سرمایه گذاری متمرکز به اماکنی با کارکردهای جدید به ویژه گردشگری تبدیل شوند.

عیوضی افزود: با توجه به وجود یکی از این کوره های متروکه در محدوده شهرداری منطقه شش تبریز، مذاکرات مقدماتی را با شهردار منطقه در راستای احیاء و تغییر کاربری این کوره آغاز کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: کوره های آجرپزی به عنوان بخش مهمی از میراثمعماری صنعتی ایران محسوب می شوند که امروزه در خطر تخریب و نابودی قرار گرفته اند و تعطیلی آن ها علاوه بر بیکاری هزاران نفر، پیامدهای بسیار نامطلوب اجتماعی را نیز به دنبال داشته است.

عیوضی افزود: در چارچوب یک برنامه ریزی جامع، برای این کوره های متروکه کاربری های جایگزین متنوعی را به ویژه در حوزه گردشگری پیشنهاد شده است که این امر ضمن حفظ ساختار کالبدی آنها، موجب ایجاد اشتغال و ارتقاء کیفیت محیط اجتماعی خواهد شد.

وی با اشاره به اهتمام شهرداری در تحقق این ایده در شهر تبریز به عنوان شهر اولینها، افزود: در گام نخست، مدیریت گردشگری شهرداری تبریز با شهردار منطقه شش برای اجرایی شدن این طرح رایزنی خواهد کرد و اظهار امیدواری نمود با همکاری سایر مسئولان، سمیناری نیز در این خصوص برگزار شود.

ایجاد اشتغال ایران بیکاری تغییر کاربری سرمایه گذاری شهرداری گردشگری موزه دامپزشکی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر