کد خبر: 179551 A

مدیر تور بیست و نهم:

در سال مدیریتجهادی توانمندی مدیریت ورزشی را جهانیان نشان دادیم

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: تثبیت تور دوجرخه سواری ایران - آذربایجان در سطح نیمه حرفه ای قطعی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا سیدمحمد شروین اسبقیان در آیین اختتامیه بیست و نهمین دوره تور بین المللی نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران(آذربایجان) کاروان سردار رشید اسلام شهید مهدی باکری افزود: برگزاری تور در سطح نیمه حرفه ای اولین تجربه دست اندرکاران تور بود که به لطف خدا بدون هیچ مشکل و حادثه ای برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در تورهای نیمه حرفه ای گرفتن پیراهن طلایی تور بسیار مهم است و خوشحالیم که این افتخار به قادر میزبانی از پتروشیمی تبریز رسید.

اسبقیان با قدردانی از تلاش ها و همکاری تمام دست اندرکاران تور به ویژه نیروی انتظامی، گفت: امنیت در تمام مسیر تور در حد عالی بود و بارها از سوی نمایندگان ˈ یو. سی. آی ˈ مورد تقدیر قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد با رفع نواقص تور در سطح نیمه حرفه ای، در سال های آتی تور را در سطحی حرفه ای و با حضور تیم های حرفه ای جهان برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: برای اولین با در تاریخ دوچرخه سواری کشور، تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان پس از ۲۸ سال برگزاری منظم و با فراز و نشیب های فراوان به جایگاه واقعی خود رسیده و در سال ۲۰۱۳ در دوره بیست و هشتم در بین ۴۲ تور نیمه حرفه ای جهان قرار گرفت و تور بیست و نهم در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هم توانست فرهنگ اصیل و اسلامی ایرانی خود را به سفیران ورزشی ۳ قاره نشان دهد و از سوی دیگر با برگزاری بدون نقص جایگاه خود را در بین تورهای نیمه حرفه ای حفظ و حتی ارتقاء دهد و تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان اقتدار نظام در حوزه مدیریت ورزشی را نشان داد.

در آیین اختتامیه بیست و نهمین دوره تور بین المللی نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران(آذربایجان) کاروان سردار رشید اسلام شهید مهدی باکری، از میهمان خارجی تور بیست و نهم، نورمن شل مردین از انگلستان مشاور فنی تور، فردریک چان از هنگ کنگ نماینده اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری(UCI)، درک رونی از ایرلند افسر کنترل دوپینگ، مارتین براوان ازهلند داور بین المللی و رسمی(UCI)، لوک گی سُن از بلژیک نماینده تثبیت کننده تور در سطح نیمه حرفه ای و داور بین المللی و رسمی(UCI)، منوچهر فکر آزاد، اصغر خدایاری و یداله هوشیار یکی از بنیانگذاران تور ایران - آذربایجان، دکتر ایوب بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل، سرپرستان و مربیان خارجی و داخلی شرکت کننده در تور بیست و نهم تجلیل و قدردانی شد.
در پایان تور بیست و نهم قادر میزبانی رکابزن تیم پرافتخار پتروشیمی تبریز قهرمان انفرادی بیست و نهمین دوره تور بین المللی نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران(آذربایجان) کاروان سردار رشید اسلام شهید مهدی باکری شد.
قادر میزبانی با این قهرمانی علاوه بر ثبت اولین قهرمانی در اولین دوره نیمه حرفه ای شدن تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان، برای نهمین بار عنوان پیراهن طلایی تور ار از آن خود کرد تا دیگر کمتر کسی بتواند این رکورد را از قادر میزبانی بازپس بگیرد. در پایان این رقابت ها و در مجموع انفرادی، قادر میزبانی از تیم پتروشیمی تبریز برای نهمین بار در طول این رقابت ها و با ۲۵ ساعت و ۳۲ دقیقه و ۳۵ ثانیه بر سکوی نخست ایستاد و پیراهن طلایی را از آن خود کرد.
هم تیمی وی میرصمد پورسیدی نیز با ۲۵ ساعت و ۳۳ دقیقه در مکان دوم جای گرفت و رامین مهربانی آذر از پیشگامان کویر یزد با ۲۵ ساعت و ۳۳ دقیقه و ۱۸ ثانیه سوم شد.
در مجموع تیمی نیز پیشگامان کویر یزد با ۷۶ ساعت و ۴۳ دقیقه و ۴۴ ثانیه اول شد و پتروشیمی تبریز و ˈکی. ال. اسˈ اوکراین به ترتیب با ۷۶ ساعت و ۴۴ دقیقه و دو ثانیه و ۷۶ ساعت و ۵۶ دقیقه و ۱۴ ثانیه دوم و سوم شدند.
در مجموع امتیازی این رقابت ها نیز ˈویلیام کلارکˈ از تیم دراپاک استرالیا با ۲۳ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و حمید شیری از پتروشیمی با ۱۶ و ˈفابیین شنایدتˈ از وورال برگ اتریش با ۱۱ امتیاز در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.
پیراهن کوهستان این دوره از رقابت ها نیز به رحیم امامی با ۷۸ امتیاز از پیشگامان کویر یزد رسید و میرصمد پورسیدی و قادر میزبانی هر دو از پتروشیمی تبریز به ترتیب با ۷۱ و ۵۰ امتیاز در مکان های دوم و سوم ایستادند.
در رده بندی بهترین رکابزنان آسیایی نیز همانند برترین های مجموع انفرادی قادر میزبانی، میرصمد پورسیدی و رامین مهربانی در رده های اول تا سوم قرار گرفتند.
۱۳ تیم خارجی به همراه پنج تیم داخلی در این رقابت ها حضور داشتند و مسیر ۹۹۰.۴ کیلومتری تور را در شش مرحله رکاب زدند.

اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری ایران پتروشیمی دوپینگ دوچرخه سواری کوهستان مدیر کل ورزش و جوانان استان ورزش و جوانان امنیت استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر