کد خبر: 175581 A

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز:

بر اساس این تفاهم نامه که به امضای صادق نجفی، شهردار کلان شهر تبریز و علی اشرف مجتهد شبستری، رئیس انجمن دوستی ایران و تاجیکستان رسیده است، طرفین در راستای حفظ، گسترش و ترویج زبان فارسی، نسبت به همکاری و تبادل اساتید، صاحبنظران، فرهیختگان، تبریز و تاجیکستان در عرصه های فرهنگی، ادبی و تاریخی، آمادگی خود را اعلام کرده اند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز از تاسیس نخستین دفتر نمایندگی انجمن دوستی ایران و تاجیکستان در شمال غرب کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا حجت الاسلام حمیدی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین شهرداری تبریز و انجمن دوستی ایران و تاجیکستان گفت: با تاسیس این دفتر در شهر تبریز، اهداف و مفاد مختلف تفاهم نامه پیگیری و اجرا می شود.

وی با اشاره به مفاد این تفاهم نامه همکاری خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه که به امضای صادق نجفی، شهردار کلان شهر تبریز و علی اشرف مجتهد شبستری، رئیس انجمن دوستی ایران و تاجیکستان رسیده است، طرفین در راستای حفظ، گسترش و ترویج زبان فارسی، نسبت به همکاری و تبادل اساتید، صاحبنظران، فرهیختگان، تبریز و تاجیکستان در عرصه های فرهنگی، ادبی و تاریخی، آمادگی خود را اعلام کرده اند.

حجت الاسلام حمیدی اضافه کرد: پژوهش درباره مفاخر و مشاهیر تاثیرگذار در روابط دو کشور از طریق نشر کتاب، برگزاری کنفرانش و نمایشگاه های فرهنگی و ادبی و برگزاری شب های شعر از دیگر محورهای اعلام آمادگی دو طرف در این تفاهم نامه است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز ادامه داد: همچنین به منظور آشنایی بیشتر مردم تبریز با جمهوری تاجیکستان، شهرداری تبریز و انجمن دوستی اعلام آمادگی نمودند تا نسبت به تسهیل و فراهم نمودن بستر لازم برای تهیه و پخش آثار سینمایی با موضوع تاریخ و فرهنگ مشترک دو کشور، اقدام کنند.

اجتماعی و فرهنگی ایران تاجیکستان شعر شهرداری کلان شهر نامه تبریز انجمن دوستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر