کد خبر: 164559 A

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی:

در کنار بیان مشکلات قشر کارگری بایستی سهم هر ارگان و مسئولی در رفع این مو. ارد مشخص شود تا شاهد تسریع در امور باشیم. / انتظار داریم توجه لازم به ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع کشور در برنامه سوم توسعه که در برنامه چهارم تمدید و در بند(ز) ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه تنفیذ شده نیز صورت گیرد.

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در تجمع پرشور کارگران و بازنشستگان استان آذربایجان شرقی بر تحقق مطالبات این قشر تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمد اسماعیل سعیدی با تأکید بر اینکه تمامی مطالبات کارگران به حق است، اظهار داشت: در کنار بیان مشکلات قشر کارگری باید سهم هر ارگان و مسئولی در رفع این موارد مشخص شود تا شاهد تسریع در امور باشیم.
وی با بیان اینکه مسئولان ذیربط باید گوش شنوا و در عین حال همت عالی در پیگیری مطالبات کارگران داشته باشند، خاطرنشان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی همه مسئول هستند و باید نزد مردم و پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ادامه داد: هم اکنون قوانینی داریم که نه تنها به امنیت شغلی کارگر کمکی نمی‌کند، بلکه گاهی مشاهده می‌کنیم که موجب بیکاری کارگر نیز می‌شود.
وی افزود: باید دید در کجای قانون ایراداتی وجود دارد که اصلاح شود و یا اگر در اجرای قانون کاستی‌هایی وجود دارد، رفع آن در اولویت قرار گیرد، در عین حالی که دستگاه‌های نظارتی نیز نظارت کافی بر حسن اجرای قوانین داشته باشند.
سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه اقتصادی و پیشرفت‌های صنعتی کشور را مرهون تلاش کارگران دانست و اظهار داشت: بخش عمده‌ای از تحقق اقتصاد مقاومتی بر عهده کارگران است، از این رو همه باید در احقاق حقوق کارگران تلاش کنند.
نماینده مردم تبریز در مجلس، در ادامه به دغدغه‌های بازنشستگان صندوق بیمه آینده ساز اشاره کرد و گفت: کارگران بازنشسته پس از ۳۰ سال تلاش نباید دغدغه معیشتی داشته باشند، ایجاد امنیت و آرامش خاطر برای بازنشستگان رسالت همگان است.
وی نسبت به پیگیری مطالبات اعضای صندوق بازنشستگی آینده ساز تبریز قول مساعد داد و گفت: در جلسه‌ای که با رییس هیات مدیره این صندوق در آینده نزدیک خواهیم داشت، مطالبات اعضای آن در آذربایجان شرقی بیان خواهد شد.
سعیدی همچنین تاکید کرد: انتظار داریم توجه لازم به ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع کشور در برنامه سوم توسعه که در برنامه چهارم تمدید و در بند(ز) ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه تنفیذ شده نیز صورت گیرد.
تجمع بزرگ کارگران و بازنشستگان استان آذربایجان شرقی به همت خانه کارگر استان آذر بایجان شرقی به مناسبت روز جهانی کارگر در سالن ۶ هزار پورشریفی برگزار شد.

هفته کارگر 93 استان‌ها محمد اسماعیل سعیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر