کد خبر: 151969 A

پیام تبریک مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی؛

یکی از نکات شایان توجه در تور لانکاوی ۲۰۱۴ حضور طوفانی رکابزنان تیم پتروشیمی بود که موفقیت های چشم گیری را به خود نسبت دادند این اتفاق مهم نوید بخش سال پر افتخاری برای تیم پترو شیمی تبریز و ورزش دوچرخه سواری ایران است.

ایلنا: سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در پیامی قهرمانی تیم پتروشیمی تبریز و صمد پور سیدی رکابزن تبریز را در تور لانکاوی را به استاندار آذربایجانشرقی، کادر فنی و مدیرینی و رکابزنان همیشه پرافتخار پتروشیمی تبریز تبریک گفت.

به گزارش ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در این پیام با تبریک موفقیت های بی نظیر این تیم پرافتخار در آسیا و قهرمانی تیم پتروشیمی تبریز و رکابزن تبریزی را برای اولین بار در این تور مهم دوچرخه سواری آسیا گفت: پتروشیمی تبریز به عنوان یکی از پرافتخارترین تیمهای ورزشی استان به افتخار آفرینی های خود ادامه می دهد و در این راه حامی و پشتیبان این تیم هستیم.

وی افزود: اکنون ورزش دوچرخه سواری آذربایجانشرقی یکی از مدال آورترین رشته ها در کشور تبدیل شده است و در حال حاضر زمینه خوبی برای استعدادیابی دوچرخه سواری در استان ما وجود دارد و تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز با تکیه بر رکابزنان بومی و جوانان خود توانست بر سکوی قهرمانی یکی از مهمترین تور دوچرخه سواری آسیا بایستد.

اسبقیان خاطرنشان کرد: این افتخار بزرگی است که نصیب ایران عزیزمان شده. قهرمانی در دشوارترین تور قاره کهن، کاری ستودنی است که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: قطعا به دست آوردن این عنوان مستلزم کاری گروهی و هماهنگی‌های بالایی است که در غیر این صورت تحقق چنین امری به هیچ عنوان ممکن نمی‌شد.

وی افزود: حضور رکابزنان باتجربه‌ای از جمله قادر میزبانی، مهدی سهرابی و سید پورسیدی و همچنین سایر عزیزان در تیم پتروشیمی تبریز، یکی از عوامل اصلی تحقق این موفقیت بوده است چرا که باتوجه شرایط موجود در تورهای دنیا، دوچرخه‌سواران باید برای حفظ و کسب موفقیت، خود را فدای کار گروهی کرده تا یک شخص به عنوان برتر دست پیدا کند و در همین راستا ضمن تشکر از صمد پورسیدی به دلیل درخشش در این مسابقات، بر خود لازم می‌دانم تشکر و قدرانی ویژه‌ای از سایر رکابزنان این تیم نیز داشته باشم.

آخرین مرحله تور لانکاوی در مسیر ۱۰۳ کیلومتری تاسیک کنیر تا کوالا ترنگانو برگزار شد تا پس از ۱۰ مرحله مسابقه و پیمودن مسیر ۱۴۹۵ کیلومتری به کار خود پایان دهد.

در پایان این مرحله آندرا گواردینی از تیم آستانا موفق شد تا با کسب زمان ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه و ۵۵ ثانیه زودتر از دیگر رقبای خود از خط پایان عبور کند و مقام اول این مرحله را از آن خود کند، پس از وی آیدیس کروپیس از تیم گیرین اج و فرانچسکو چیچی از تیم یلو فلو با کسب زمان مشابه به ترتیب مقامهای دوم و سوم را از آن خود کردند.

در مجموع رده بند انفرادی نیز میر صمد پور سیدی موفق شد تا با کسب زمان ۳۵ ساعت و ۷ دقیقه و ۱۶ ثانیه برای اولین بار در تاریخ کشورمان مقام اول را در این تور از آن خود کند.

در مجموع رده بند تیمی به ترتیب مقامهای اول تا سوم به تیمهای MTN از آفریقا، پترو شیمی تبریز و ونزوئلا رسید.

در مجموع رده بندی برترین دوچرخه سواران و تیم های آسیایی نیز، تیم پترو شیمی تبریز موفق به کسب مقام اول شد و میر صمد پور سیدی، وحید غفاری و امیر کلاهدوز مقام های اول تا سوم را ار آن خود کردند.

یکی از نکات شایان توجه در تور لانکاوی ۲۰۱۴ حضور طوفانی رکابزنان تیم پتروشیمی بود که موفقیت های چشم گیری را به خود نسبت دادند این اتفاق مهم نوید بخش سال پر افتخاری برای تیم پترو شیمی تبریز و ورزش دوچرخه سواری ایران است.

آذربایجان شرقی ایران پتروشیمی دوچرخه سواری شیمی ورزش و جوانان ونزوئلا تبریز تور رکابزنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر