کد خبر: 151900 A

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی:

نهاد خانواده اولین و مهم‌ترین کانونی است که ارزش‌های اخلاقی را به جوان نشان می‌دهد و سرچشمه تربیت اخلاقی افراد در خانواده‌ها است اما متاسفانه نهاد خانواده اکنون با تهدیدات مختلفی مواجه شده و این امر آسیب‌های متعددی را به همراه دارد.

ایلنا: نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: ارزش‌های اخلاقی را نمی‌توان به جوانان دیکته کرد. این ارزش‌ها باید در تربیت اخلاقی جوانان باید لحاظ شوند.
به گزارش ایلنا حجت الاسلام محمد باقری افزود: نهاد خانواده اولین و مهم‌ترین کانونی است که ارزش‌های اخلاقی را به جوان نشان می‌دهد و سرچشمه تربیت اخلاقی افراد در خانواده‌ها است اما متاسفانه نهاد خانواده اکنون با تهدیدات مختلفی مواجه شده و این امر آسیب‌های متعددی را به همراه دارد.
وی با بیان اینکه خانواده‌ها باید با درنگی خاص نسبت به مسائل جوانان خود اشراف داشته و به رفع مشکلات آن‌ها بپردازند تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان نیز به عنوان متولی امور جوانان با رصد و پایش الگوهای فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی جوانان می‌تواند به شناسایی هدفمند موضوع ارزش‌های اخلاقی در جوانان بپردازد. تمامی نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی نیز باید الگوی مسائل اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی جوانان باشند.
حجت الاسلام باقری با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استفاده از طرح‌ها و لوایح نقش به سزایی در تربیت اخلاقی جوانان دارند تاکید کرد: نمایندگان ملت باید برای تربیت اخلاقی جوانان بکوشند و با رصد مشکلات، به احیای ارزش‌ها و اصول اخلاقی فرهنگ اسلامی ایرانی جامعه کمک کنند چرا که ارائه راهکارهای مختلف فرهنگی و اجتماعی و تقویت اصول و ارزش‌های اخلاقی به نفع جوانان و جامعه است.

جامعه خانواده فرهنگی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی مشکلات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نماینده مردم وزارت ورزش و جوانان ملت جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر