کد خبر: 146534 A

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز:

سومین همایش و کارگاه آموزش بهسازی و مناسب سازی محیط شهری از سوی معاونت عمرانی شهرداری تبریز برگزار شد.

ایلنا: معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز گفت: با نظارت بیشتر و جدی‌تر شاهد ارتقای کیفیت مصالح بتنی و آسفالت معابر خواهیم بود.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " اسحقی " در سومین همایش و کارگاه آموزش بهسازی و مناسب سازی محیط شهری ضمن اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته و برنامه‌های این معاونت در موضوع کیفیت مصالح استفاده شده در اجرای پروژه‌های عمرانی، افزود: معاونت عمرانی شهرداری تبریز ضمن افزایش بازرسی‌ها با تشکیل کمیته‌های مختلف نظارتی از پیمانکاران و کارخانجات تولید مصالح، در صدد ساخت و ساز اصولی و با کیفیت در فضا‌ها و محیطهای شهری است.
وی با تاکید بر اینکه ارائه راهکار‌ها در چنین همایشهایی بایستی منتج به نتایج عملی شود، افزود: تعیین شاخص‌های کیفی در صورتی که با تجربیات، امکانات، عناصر، اولویت‌ها و برنامه ریزی‌های دقیق همراه باشد محیط‌های مناسب شهری را خواهد ساخت و اگر به این باور برسیم که در بهسازی و مناسب سازی شهر در جایگاه مطلوبی نیستیم به نوعی اولین گام را در بهسازی محیط شهری خود برداشته‌ایم.
" اسحقی " مناسب سازی شهری را اولی تر از بهسازی دانست و افزود: مناسب سازی محیط شهری قبل از ساخت و ساز و عملیات عمرانی صورت می‌گیرد و تناسب به عنوان یک اصل در این میان نقش اساسی را ایفا می‌کند.
معاون فنی وعمرانی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: شهرداری در اکثر پروژه‌های شهری به موضوعاتی از قبیل بهسازی، مقاوم سازی، زیباسازی، نگهداری و بهره برداری اصولی ورود مستقیم پیدا می‌کند و اگر دقت کافی در انجام پروژه‌های مختلف صورت بگیرد دوباره کاری و هزینه‌های آرایش و پیرایش پیرامون محیط شهری نیاز نخواهد بود.
وی ادامه داد: در بحثمتوازن سازی فضاهای شهری برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب و ایجاد محیط شهری توام با آسایش و رفاه شهروندان هزینه‌های فراوانی صورت می‌گیرد و در صورتی که همه کار‌ها به صورت سنجیده و در جای خود قرار بگیرد، رضایت مطلوب و تاثیر گذار را فراهم خواهد کرد.
این همایش به همت معاونت عمرانی شهرداری تبریز برپا شده بود.

ساخت و ساز شاخص شهرداری معاون عمرانی تبریز شهری محیط بهسازی اولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر