کد خبر: 145807 A

به عنوان نمونه‌ای موفق از احیای یک بنای تاریخی ثبتی:

هتل آپارتمان سهند با زیربنای یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و با مساحت یک هزار و ۳۰۰ متر مربع فضای اقامتی ساخته شده که ۲۸ اتاق دو و چهار تخته دارد که در سه طبقه واقع شده‌اند. / پارکینگ، یک طبقه رستوران و سالن صبحانه خوری رایگان دیگر بخش‌های این مجموعه اقامتی را تشکیل می‌دهند.

ایلنا: مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از افتتاح هتل آپارتمان «سهند» تبریز خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا فرزین حق پرست گفت: هتل آپارتمان سهند با بازسازی بنای مسافرخانه تاریخی و ثبت ملی شده «گیلان نو» راه‌اندازی شده است.
وی این هتل آپارتمان را نمونه‌ای موفق از همراهی دو حوزه میراثفرهنگی و گردشگری توصیف کرد و گفت: مسافرخانه گیلان نو با حفظ اصالت و بافت تاریخی و ثبت ملی شده بنا، احیا و بازسازی شده و به عنوان یک هتل آپارتمان جدید و مدرن به بهره برداری رسیده است.
حق پرست با اشاره به نظارت دقیق اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بر آثار تاریخی و ثبت ملی شده در آذربایجان شرقی یادآور شد: این ساختمان که دارای بدنه‌ای با ارزش تاریخی و ثبت ملی شده است، سبک سازی و مرمت شده و سپس برای توسعه هماهنگ و ایجاد امکانات مدرن در آن اقدام شده است.
مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به حفظ کاربری مهمانپذیری بنا خاطرنشان کرد: مهمانپذیر گیلان نو با بازسازی کامل بنا، توسعه و افزایش ظرفیت پذیرش و ایجاد فضاهایی همچون پارکینگ، امروز با عنوان هتل آپارتمان سهند به بهره برداری می‌رسد.
حق پرست هتل سهند را نمونه‌ای از تلفیق معماری سنتی و مدرن خواند و گفت: توجه به ارزش‌های میراثفرهنگی و حفظ اصالت بنا در عین رعایت ضوابط سازه‌ای و حریم ارتفاع در این هتل، می‌تواند به عنوان یک شیوه مناسب در احیای بافت تاریخی شهر تبریز و نیز ارتقای شرایط فرهنگی و اقتصادی در بناهای دیگر نیز اعمال شود.
- هتل آپارتمان سهند با زیربنای یک هزار و ۳۰۰ متر مربع فضای اقامتی ساخته شده است
بهره بردار و مالک هتل آپارتمان سهند نیز در این آیین افتتاح با اشاره به مشخصات مجموعه اظهار داشت: هتل آپارتمان سهند با زیربنای یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و با مساحت یک هزار و ۳۰۰ متر مربع فضای اقامتی ساخته شده است.
محرم علیزاده نهر با بیان اینکه این هتل ۲۸ اتاق دو و چهار تخته دارد که در سه طبقه واقع شده‌اند، تصریح کرد: پارکینگ، یک طبقه رستوران و سالن صبحانه خوری رایگان دیگر بخش‌های این مجموعه اقامتی را تشکیل می‌دهند.
وی با اشاره به مدت زمان دو ساله بازسازی هتل یادآور شد: هتل آپارتمان سهند با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال راه اندازی شده و برای ۱۵ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی کرده است.
یادآور می‌شود، مهمانپذیر گیلان نو در سال ۸۵ با شماره ۱۶۶۷۷ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و در خیابان فردوسی واقع شده که پس از بازسازی با عنوان هتل آپارتمان سهند طی مراسمی به بهره برداری رسید.

آثار تاریخی آذربایجان شرقی اشتغال صبحانه صنایع دستی و گردشگری صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین گردشگری محرم معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر