کد خبر: 145603 A

امید که الگویی باشد برای برخی مدیران!

ضریب ریالی از دغدغه‌های چند ساله مدیران و کارکنان بود که خوشبختانه با کارهای کار‌شناسی از بهمن ماه بر حقوق همکاران اعمال شده و شاهد افزایش حقوق همزمان با ایام دهه فجر خواهیم بود. ۹۵درصد کارکنان روزمزدی تبدیل وضعیت شده و ۵ درصد بقیه نیز در حال طی مراحل لازم هستند همچنین ۹۰ درصد مدارک دانشگاهی ارائه شده از سوی کارکنان اعمال شده و تلاش می‌شود تا مدارک باقیمانده نیز در احکام همکاران اعمال شود.

ایلنا: مدیر عامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در آستانه سال جدید، عیدانه همکارانش را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "،: ابوالفتح ابراهیمی " همزمان با ایام الله دهه فجر و در مراسم گرامیداشت این ایام در گروه تراکتورسازان عیدانه همکارانش را اعلام کرد و گفت: برای قدردانی از تلاش شبانه روزی همکاران و براساس موافقت هیات مدیره پاداش ویژه‌ای به تمامی همکاران پرداخت می‌شود.
وی از ضریب ریالی کارکنان گروه تراکتورسازی ایران نیز به عنوان عیدانه دیگر یاد کرد و گفت: ضریب ریالی از دغدغه‌های چند ساله مدیران و کارکنان بود که خوشبختانه با کارهای کار‌شناسی از بهمن ماه بر حقوق همکاران اعمال شده و شاهد افزایش حقوق همزمان با ایام دهه فجر خواهیم بود.
ابراهیمی تاکید کرد: اعمال ضریب ریالی در بهمن ماه زمینه را برای افزایش قابل توجهی از حقوق همکاران بعداز عید و همزمان با افزایش حداقل دستمزد کارگران براساس تصمیمات کشوری خواهد بود.
وی روزهای نه چندان خوش چند سال پیش تراکتورسازی را یاد آور شد و گفت: بدهیهای تراکتورسازی به قطعه سازان، پیمانکاران، بانک‌ها، دارایی، تامین اجتماعی و سایر مشکلات عدیده‌ای که گریبان گیر آن بودیم از جمله مشکلاتی بود که پشت سر گذاشتیم.
وی تاکید کرد: اکنون همه این مشکلات اول با لطف و عنایت خداوند متعال و بعد به همت و تلاش صادقانه کارکنان مرتفع شده و روزهای خوش و همراه با اقتدار در انتظار تراکتور سازی می‌باشد.
ابراهیمی افزایش بهره وری، صرفه جویی به وقوع پیوسته در این مجموعه را مرهون همکارانش دانست و گفت: همه همکاران در خلاقیت‌ها و نوآوریهای گروه نقش و تاثیر داشتند.
مدیر عامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران همچنین از تبدیل وضعیت ۹۵ درصد همکاران روزمزدی و اعمال احکام۹۰ درصد ارائه کنندگان مدرک تحصیلی خبر داد و گفت: ۹۵ درصد کارکنان روزمزدی تبدیل وضعیت شده و ۵ درصد بقیه نیز در حال طی مراحل لازم هستند همچنین ۹۰ درصد مدارک دانشگاهی ارائه شده از سوی کارکنان اعمال شده و تلاش می‌شود تا مدارک باقیمانده نیز در احکام همکاران اعمال شود.

ایران تامین اجتماعی تراکتورسازی تبریز حداقل دستمزد حقوق دهه فجر شبانه روزی صرفه جویی قطعه سازان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر