کد خبر: 145586 A

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

مقرر شده است بعد از تکمیل محتوایی طرح اولیه، پروژه فرهنگی آموزشی شهدای زینبیه و ثاراله که به صورت ائلمان(نماد) احداثخواهد شد به فراخوان عمومی گذاشته شود تا با بهترین نماد و سبک معماری در محل فعلی دبیرستان زینبیه میانه احداثشود.

ایلنا: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر تسریع در احداثمجموعه فرهنگی آموزشی شهدای زینبیه و ثاراله میانه تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " جعفر پاشایی " در نشست مشترک مسئولین آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی و بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان و امام جمعه و فرماندار و فرمانده سپاه ناحیه و مدیر آموزش و پرورش میانه ضمن قدردانی از برگزاری زیبا و با شکوه یادواره شهدای زینبیه و ثاراله گفت: مجموعه فرهنگی آموزشی شهدای زینبیه و ثاراله در انتقال ارزشهای دوران دفاع مقدس موثر خواهد بود و باید در احداثآن تسریع گردد.
مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به تاکیدات وزیر آموزش و پرورش افزود: از هر طریقی که ممکن است باید این یادمان به سرانجام برسد.
حجه الاسلام " حامدی " امام جمعه میانه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به دنبال ماندگاری سند مظلومیت شهدای زینبیه و ثاراله هستیم، افزود: فرصت‌ها را نباید از دست داد و باید در مدت زمان معین این مجموعه فرهنگی احداثگردد.
در این جلسه مدیر کل نوسازی مدارس استان و مدیر کل حفظ و نشر آثار دوران دفاع مقدس و سایر مسئولین و کار‌شناسان حاضر نقطه نظرات خود را در نحوه اجرای پروژه فرهنگی آموزشی به همراه موزه شهدای زینبیه و ثاراله ارائه نمودند.
گفتنی است: مقرر گردید بعد از تکمیل محتوایی طرح اولیه، پروژه فرهنگی آموزشی شهدای زینبیه و ثاراله که بصورت ائلمان(نماد) احداثخواهد شد به فراخوان عمومی گذاشته شود تا با بهترین نماد و سبک معماری در محل فعلی دبیرستان زینبیه میانه احداثشود.
لازم به ذکر است دبیرستان زینبیه و دبستان ثاراله میانه در ۱۲ بهمن سال ۶۵ مورد هجوم وحشیانه و بمباران هواپیماهای رژیم بعثی عرا ق قرار گرفت و ۳۸ تن از دانش آموزان بطور مظلومانه به شهادت رسیدند.
همه ساله در سالگرد شهادت این دانش آموزان یادواره شهدای زینبیه و ثاراله بصورت کشوری و یا بین المللی برگزار می‌شود.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش امام جمعه دانش آموزان دفاع مقدس مدیر آموزش و پرورش معماری موزه وزیر آموزش و پرورش فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر