کد خبر: 139300 A

رییس فدراسیون شمشیربازی کشور:

۲۶ هیات شمشیربازی در کشور فعال هستند. / آذربایجانشرقی از پتانسیل و ظرفیت‌های بالایی در شمشیربازی برخوردار است اما تیمی از آن در لیگ بر‌تر وجود ندارد.

ایلنا: رییس فدراسیون شمشیربازی از فعالیت ۲۶ هیات استانی در کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا فضل الله باقرزاده در مجمع انتخابات رییس هیات آذربایجان شرقی در عین حال گفت: متاسفانه در برخی از استان‌ها علاقه‌ای به ایجاد هیات این رشته وجود ندارد.
وی تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد در این چند استان نیز هیات شمشیربازی را فعال سازیم.
باقرزاده افزود: رشته شمشیربازی یکی از ۲۶ رشته ورزشی المپیک است که حتی در المپیک کهن در ۷۷۶ سال قبل از میلاد نیز وجود داشت و همواره یکی از سه رشته بر‌تر المپیک بوده است.
وی گفت: هم اکنون شمشیربازی در قاره آسیا جایگاه ویژه‌ای باز کرده و سه کشور چین، کره جنوبی و ژاپن ۶۰ درصد مدال‌های توزیع شده در المپیک در این رشته را کسب کرده‌اند و ایران نیز کم کم خود را به سطح این کشور‌ها رسانده و به طور قطع در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچوان در این رشته روی سکو خواهیم رفت.
وی با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات جام جهانی شمشیربازی در رشته اپه، خاطرنشان کرد: در این رقابت‌ها که با حضور ۲۰۰ شمشیرباز برگزار شد، شمشیرباز کره‌ای مدال طلا گرفت و این نشانگر برتری شمشیربازان آسیایی است.
باقرزاده جایگاه شمشیربازی در آذربایجان شرقی را خوب توصیف کرد و گفت: این استان از پتانسیل و ظرفیت‌های بالایی در این رشته برخوردار است و با وجود اینکه شمشیربازان این استان سرمایه‌های این رشته در کشورند اما متاسفانه تیمی از این استان در لیگ بر‌تر وجود ندارد.
وی ابراز امیدواری کرد: رییس جدید هیات با اجرایی کردن تنها ۱۰ درصد از برنامه‌های خود، دوباره این استان را در جایگاه واقعی خود در شمشیربازی قرار دهد و این استان دوباره به یکی از سه قطب بر‌تر کشور تبدیل شود.

آذربایجان شرقی المپیک ایران بازی جام جهانی چین رقابت ژاپن کره جنوبی مدال طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر