کد خبر: 139298 A

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی:

مدال‌های شمشیربازی ایران در اینچوان و المپیک برزیل از آن آذربایجان‌شرقی است.

ایلنا: مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت: ایجاد کمیته همگانی شمشیربازی و توسعه در شهرستان‌ها نیاز این رشته است.
به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در مجمع انتخاب رییس جدید هیات شمشیربازی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: از دهه ۷۰ رشته شمشیربازی یکی از رشته‌های پرافتخار و مدال آور و طراز اول برای ورزش استان بوده و این روند باید با گسترش و همگانی کردن آن در بین جوانان و خانواده‌ها و مهم‌ترین مقوله توسعه در شهرستان‌ها، ادامه داده شود.
وی افزود: جایگاه و رتبه هیات شمشیربازی استان با وجود قهرمانانی همچون فرجی، فرزاد باهر ارسباران و خانم مهسا پوررحمتی ۲ ستاره شمشیربازی کشور خوب است ولی بایستی با برنامه ریزی و حمایت بیشتر به جایگاه واقعی خود برسد.
اسبقیان تصریح کرد: مدال‌های شمشیربازی ایران در اینچوان و المپیک برزیل از آن آذربایجانشرقی خواهد بود و برای محقق شدن آن برنامه ریزی و سیاست‌های راهبردی در پیش روی اداره کل است.
وی گفت: برنامه مدون و ساختار مناسبی برای هیاتهای ورزشی خصوصا شمشیربازی تدوین شده است که بر اساس آن رشته‌های پرمدال از جمله شمشیربازی با پیشینه و ریشه‌ای مناسب، مورد حمایت اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی برای حضور در بازیهای آسیایی کره جنوبی و المپیک ۲۰۱۶ برزیل است.
اسبقیان اضافه کرد: برای رسیدن به هیاتی پویا و کارا، باید برنامه ریزی و هدف مشخص باشد و برای رسیدن به هدف باید تلاش شود.
وی گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه استان که مورد تاکید استانداری نیز است آذربایجان شرقی باید در بین سه استان بر‌تر از نظر ورزشی قرار گیرد و این مستلزم رشد و پیشرفت تمام رشته‌های ورزشی و هیات هاست.
همین گزارش حاکی است مجمع انتخابات هیات شمشیربازی آذربایجانشرقی به ریاست فضل الله باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی کشور با حضور ۱۹ نفر از اعضاء مجمع برگزار شد و سیاوش رستگار با ۱۲ رای به مدت ۴ سال به سمت رییس هیات شمشیربازی استان انتخاب شد.
ابوالفضل وصالی پیش از این سرپرستی هیات را به مدت ۶ ماه در اختیار داشت.

آذربایجان شرقی المپیک انتخابات ایران برزیل برنامه پنجم توسعه رشته های ورزشی رشد کره جنوبی ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر