کد خبر: 138869 A

قرار گرفتن در بین ۳ استان بر‌تر کشور و اخلاق مداری و توسعه همگانی و قهرمانی شنای آذربایجان شرقی در اولویت کاری هیات در ۴ سال آینده قرار دارد.

ایلنا: مجمع انتخابات هیات شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجان‌شرقی به ریاست سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی و به نائب رییسی محسن سمیع‌زاده دبیر فدراسیون شنای کشور و با حضور ۱۵ نفر از اعضاء مجمع برگزار شد.
به گزارش ایلنا بر اساس انتخابات این مجمع ابراهیم فیروزی با ۱۵ رای به مدت ۴ سال به سمت رییس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجان‌شرقی انتخاب شد.
ابراهیم فیروزی که به مدت ۶ ماه سرپرستی هیات را بر عهده داشت در این مجمع در ارائه برنامه‌ها و گزارش کاری هیات گفت: قرار گرفتن در بین ۳ استان بر‌تر کشور و اخلاق مداری و توسعه همگانی و قهرمانی شنای استان در اولویت کاری هیات در ۴ سال آینده قرار دارد.
وی افزود: در ۴ سال آینده با پیروی از سیاست‌های کلان فدراسیون شنا و در چارچوب سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان استان از تمام ظرفیت‌ها ی موجود و نیروهای مفید برای اعتلای شنا، شیرجه و واترپلوی استان تلاش خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در ۴ سال آینده یکی از مهم‌ترین اهداف ما پیگیری اتمام استخر۵۰ متر و قهرمانی و استخر اختصاصی شیرجه در تبریز و برگزاری رقابت‌های بین المللی منطقه‌ای خواهد بود.
رییس هیات شنای استان در ادامه با اشاره به فعالیت‌های شش ماهه گذشته هیات گفت: در اولین گام ساماندهی وضعیت موجود هیات در راس امور قرار گرفت و برای ۲۶ عضو هیات شرح وظایف تعریف شد.
وی گفت: ۱۷ هیات شنای شهرستانی ساماندهی شده و ۸ کمیتهٔ فنی فعال و وظایف هیات شنای استان و شهرستان تبریز از هم تفکیک و وظایف شنای تبریز به شهرستان واگذار شد.
فیروزی برگزاری رقابتهای شنا در استان را در ۳ شکل برشمرد و افزود: رقابت‌های استانی به صورت جشنواره‌ای، انتخابی و لیگ استانی برگزار می‌شود که در شش ماه گذشته ۴ دوره جشنواره، ۱۲ مورد رقابت‌های انتخابی استان، ۳ مورد لیگ شنا و واترپلو که در حال برگزاری است و ۱۴ مورد اعزام به رقابتهای مختلف کشوری داشته‌ایم.
وی افزود: حاصل ۱۴ اعزام به رقابتهای کشوری ۸۰ مدال در شنا، شیرجه و واترپلوی کشور بوده که ۱۴ طلا، ۱۴ نقره و ۱۰ برنز از آن شنا، ۱۷ طلا، ۱۳ نقره و ۵ برنز حاصل رشته شیرجه و ۵ عنوان قهرمانی تیمی و یک دومی و یک سومی تیمی بوده است.
رییس جدید هیات شنای استان تصریح کرد: ۴ شناگر مهدی پورعلی، میر علی اصل مکاری، سروش قندچی و مهدی انصاری و ۵ شیرجه رو به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
فیروزی در خصوص حضور در لیگ‌های کشوری افزود: در سال ۹۲ قهرمانی تیم شیرجه شهرداری در لیگ بر‌تر، حضور تیم شهرداری در لیگ دسته یک واترپلو و میزبانی رقابت‌های قهرمانی کشور رده‌های سنی در آذرشهر پس از ۹ سال به‌دست آمده است.

آذربایجان شرقی اخلاق اداره کل ورزش و جوانان اردوی تیم ملی انتخابات رقابت رقابت های قهرمانی کشور شهرداری ورزش و جوانان واترپلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر