کد خبر: 138841 A

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی:

۴ سال آینده اثرات استعدادیابی در شنای آذربایجانشرقی را شاهد خواهیم بود. / سال ۹۳ عملیات استخر میانه آغاز می‌شود.

ایلنا: مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت: ۴ سال آینده اثرات استعدادیابی در شنای آذربایجانشرقی را شاهد خواهیم بود.
به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در مجمع انتخابات هیات شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجانشرقی افزود: شنا و واترپلوی آذربایجانشرقی در سالهای اخیر روند و حرکت روبه رشد و مدال اوری خود را آغاز کرده است و در سالهای آینده شاهد مدال آوری شناگران و شیرجه روهای استان در المپیک و بازیهای آسیایی خواهیم بود.
رییس مجمع انتخابات هیات شنای استان خاطرنشان کرد: شنای آذربایجانشرقی با همت مربیان و سیاست کاری مدون مسئولین روند کاری و مدال اوری مناسبی دارد و در شیرجه که قطب مطلق این رشته در کشور هستیم بدنبال شناسایی چهره‌های جدید و پشتوانه سازی و حضور قهرمانان با تجربه در المپیک ۲۰۱۶ برزیل و بازیهای آسیایی اینچوان کره جنوبی هستیم.
اسبقیان تصریح کرد: با قدرت پیگیر اتمام استخر ۵۰ متری قهرمانی و استخر اختصاصی شیرجه در تبریز هستیم و در حال حاضر پیگیری می‌کنیم تمامی ۲۱ شهرستان استان دارای استخر باشند و در شهرستان میانه نیز تلاش می‌کنیم در سال ۹۳ نیر عملیات استخر را آغاز کنیم و استخر مرند نیز دهه فجر افتتاح خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی با بیان اینکه شنا و شیرجه اولویت مهم ورزش استان در بازیهای آسیایی و حتی المپیک است تصریح کرد: شیرجه، شنا و واترپلوی آذربایجانشرقی با وجود قهرمانان در گذشته و حال نیاز به شوک و تحول جدیدی در ساختار و برنامه‌های خود داشت که این امر نتیجه مناسب داده و شاهد رشد و پیشرفت مناسبی در شنا و شیرجه استان هستیم.
وی افزود: همواره رشد شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجانشرقی یکی از دغدغه‌های اصلی برنامه ریزی و سیاست کاری ورزش استان بوده و با بکار گیری نیروهای متخصص و برنامه ریز و استفاده از پتانسیل ویژه پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان شاهد نتایج بسیار خوبی در مدت ۳ ماه گذشته در شیرجه و خصوصا شنا در رده سنی پایه هستیم و مدالهای کسب شده گواه این ادعاست.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی تأکید کرد: شنا و شیرجه در کنار دوومیدانی و ژیمناستیک اولویت مهم ورزش استان در بازیهای آسیایی و حتی المپیک است و برای مدال آوری قهرمانان این رشته‌ها توجه و برنامه ریزی‌های خاصی داریم و برای استمرار این موفقیت‌ها چشم انداز و دورنمایی خوبی را متصوریم.
وی افزود: طی کردن فرایند مدال آوری قهرمانان در رشته‌های شنا و شیرجه از ۳ سال گذشته کلید خورده و در سال ۱۳۹۲ این برنامه ریزی‌ها نمود خود را نشان داده و بر اساس گزارش هیات شنای استان ۸۰ مدال در رشته‌های شنا و شیرجه در طول ۶ماه گذشته کسب شده است.
مجمع انتخابات هیات شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجانشرقی به ریاست سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی و به نائب رییسی محسن سمیع‌زاده دبیر فدراسیون شنای کشور و با حضور ۱۵ نفر از اعضاء مجمع برگزار و ابراهیم فیروزی با ۱۵ رای به مدت ۴ سال به سمت رییس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجانشرقی انتخاب شد.

المپیک برزیل پیشکسوتان دوومیدانی دهه فجر رشد کره جنوبی مدیرکل ورزش و جوانان ورزش و جوانان مرند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر