کد خبر: 136012 A

در این کارگاه های آموزشی نکات فنی درخصوص اصول کاشت، داشت و برداشت گندم و جو در مناطق دیم، دیمکاری، کشت دیم حبوبات، تغذیه گیاهی با الویت کودهای زیستی و آلی، تناوب، آیش و اصلاح الگوی کشت، بهره وری بارش در مناطق دیم و چگونگی افزایش آن و اهمیت استفاده از پتانسیل آب و خاک شهرستان در راستای تولید پایدار به کشاورزان ارایه شد.

ایلنا: سرپرست مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اهر از برگزاری کلاس های آموزشی بیمه و دیمکاری برای ۲۱۴ نفر از کشاورزان پیشرو این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد احمدی فر در گفتگو با خبرنگاران افزود: در راستای استفاده بهینه از منابع آب و خاک، ترویج فرهنگ بیمه در بخش کشاورزی، انتقال یافته تحقیقاتی جدید به دیمکاران شهرستان جهت افزایش عملکرد محصولات زراعی دیم با اولویت غلات و حبوبات دیم، این کارگاه آموزشی برای تولید کنندگان، اعضای شوراهای اسلامی روستا‌ها، مددکاران ترویجی و کشاورزان پیشرو شهرستان اهر برگزار شد.
وی ادامه داد: در این کارگاه های آموزشی نکات فنی درخصوص اصول کاشت، داشت و برداشت گندم و جو در مناطق دیم، دیمکاری، کشت دیم حبوبات، تغذیه گیاهی با الویت کودهای زیستی و آلی، تناوب، آیش و اصلاح الگوی کشت، بهره وری بارش در مناطق دیم و چگونگی افزایش آن و اهمیت استفاده از پتانسیل آب و خاک شهرستان در راستای تولید پایدار به کشاورزان ارایه شد.
احمدی فر افزود: از کشاورزان درخواست داریم جهت کاهش ریسک تولید در فرصت اندک باقی مانده نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خویش اقدام نمایند.
وی ابراز امیدواری کرد با افزایش دانش علمی بهره برداران بخش کشاورزی و آشنا نمودن آن‌ها با یافته‌های جدید تحقیقاتی در زمینه‌های مختلف بخش و با تلاش بیشتر کار‌شناسان جهادکشاورزی در راستای آموزش بهره برداران، گام‌های اساسی در جهت افزایش کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی این منطقه برداشته شود.

بخش کشاورزی بهره وری ترویج فرهنگ تغذیه خاک شوراهای اسلامی کلاس های آموزشی روستا کشاورزان گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر