کد خبر: 136010 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: استمرار برگزاری جشنواره رضوی در رشته‌های متنوع فرهنگی و هنری موجب عظمت و شکوه آن شده است.
به گزارش ایلنا علی داننده با اشاره به سابقه برگزاری این جشنواره افزود: این جشنواره ابتدا تنها در مشهد برگزار می‌شد اما با گسترش و تعدد رشته‌های هنری، این آیین عظیم هر سال باشکوه‌تر از سال قبل در سراسر میهن اسلامی و سایر کشورهای جهان برگزار شده و جزو برنامه‌های دائمی حوزه فرهنگ و هنر محسوب می‌شود.
وی، هدف از برگزاری این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا(ع) عنوان کرد و افزود: گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار بر‌تر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار نیز از دیگر اهداف برگزاری جشنواره است.
براساس این گزارش علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا پایان تیرماه ۱۳۹۳ در موضوعات زیارت(آداب و فرهنگ زیارت)، حرم مطهر رضوی و آثار و ابینه‌ها و امام‌زادگان، وقف، فرهنگ وقف، یاران و اصحاب حضرت امام رضا(ع)، جلوه‌های مشهد الرضا(ع)، زائران و مجاوران، شفایافتگان، شیفتگان و دلدادگان حضرت و جلوه‌های فرهنگ رضوی در خارج از کشور به دبیرخانه جشنواره واقع در تبریز، بلوار استاد شهریار، اول سر بالایی ولی عصر، مجتمع فرهنگی و سینمایی ۲۲ بهمن تبریز ارسال نمایند.
جشنواره سراسری عکس رضوی با همکاری شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی، ‌ معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و دبیرخانه نمایندگی بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

۲۲ بهمن آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی امام رضا ترویج فرهنگ فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر فرهنگی و هنری کشورهای جهان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر