کد خبر: 135966 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

این اقدام به منظور تنظیم بازار شب عید همزمان با سراسر کشور انجام گرفته است.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: ذخیره سازی کالاهای اساسی در این استان برای تنظیم بازار شب عید استان هم زمان با سراسر کشور و با اعمال مدیریت مناسب انجام گرفته است.
به گزارش ایلنا، " محمد جعفر عظمایی " کالاهای اساسی ذخیره شده را شامل میوه و مرکبات(سیب و پرتقال)، روغن، برنج، شکر، مواد پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ عنوان کرد و گفت: معاونت بازرگانی داخلی سازمان در زمینه ذخیره سازی سیب و پرتقال برای تنظیم بازار شب عید، اقدامات لازم را برای انعقاد قرارداد با بخش خصوصی انجام داده و این کارهم‌اکنون ‌آغاز شده است.
وی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام نیز برای ذخیره سازی گوشت مرغ و قرمز و تامین اقلام پروتئینی از محل تولید داخل، ذخیره سازی مناسبی انجام داده است.
" عظمایی " ضمن اشاره به میزان قابل توجه و مکفی ذخیره مرغ منجمد در استان افزود: میزان مرغ منجمد ذخیره شده امسال در مقایسه با سالهای قبل، افزایش خوبی داشته که قسمت عمده آن نیز از محل تولید داخل بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام نیز اقدامات لازم را برای تامین نهاده‌های دام و طیور انجام داده و ارزیابی وضعیت بازار کالاهای اساسی نشان از سامان گرفتن و افزایش تولید داخلی برخی اقلام و کاهش وابستگی کالاهای اساسی به واردات دارد.

آذربایجان شرقی بخش خصوصی برنج تنظیم بازار رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت شب عید شکر گوشت قرمز مرکبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر