کد خبر: 135752 A

شهردار تبریز خبر داد:

لایحه تعرفه عوارض محلی سال آینده شهرداری تبریز با لایحه سال ۹۲ تفاوت و تغییرات چندانی ندارد و در این لایحه نیز موضوع رایگان بودن عوارض صدور پروانه در تراکم مجاز در بافت‌های فرسوده شهری همچنان به قوت خود باقی است.

ایلنا: با تقدیم لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۹۳ شهرداری تبریز به شورای اسلامی شهر، اصلیترین منبع درآمدی شهرداری برای تأمین و تحقق حداکثری بودجه سال آینده روی میز بررسی شورا قرار گرفت.
به گزارش ایلنا لایحه پیشنهادی شهرداری تبریز در خصوص تعرفه عوارض محلی سال آینده در حالی تقدیم شورای اسلامی شهر شد که برای تدوین و نهایی کردن این لایحه بالغ بر ۷۵۰ نفر ساعت کار کار‌شناسی انجام گرفته است.
به گفته شهردار تبریز اصلاح و رفع ابهامات شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های مرتبط در خصوص متن تعرفه عوارض، ساده سازی و قابل فهم نمودن شیوه محاسبه عوارض به خصوص در ارتباط با عوارض پروانه‌های ساختمانی، پیش بینی مواردمسکوت در تعرفه سال ۱۳۹۲، پیش بینی تمهیدات لازم برای اجرای تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه در مورد شهرداری‌ها، ادغام مواد مشابه در یک ماده برای تسهیل و تسریع فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها و پاسخگویی به مراجعین و اتخاذ تمهیدات لازم برای تضمین تحقق مطالبات شهرداری از جمله اصلیترین محور‌های تعرفهٔ سال ۱۳۹۳ به شمار می‌رود.
صادق نجفی افزود: لایحه تعرفه عوارض محلی سال آینده شهرداری تبریز با لایحه سال ۹۲ تفاوت و تغییرات چندانی ندارد و در این لایحه نیز موضوع رایگان بودن عوارض صدور پروانه در تراکم مجاز در بافت‌های فرسوده شهری همچنان به قوت خود باقی است.
خاطرنشان می‌شود به استناد بند ۲۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و همچنین بند ۱۶ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و تبصره یک ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها موظفند تعرفه عوارض هر ساله خود را جهت بررسی و تصویب حداکثر تا تاریخ ۱۵ بهمن هر سال جهت اجرادر سال بعد به شورای اسلامی تقدیم نمایند.

انتخابات بودجه ساعت کار شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شهرداری قانون قانون برنامه پنجم توسعه لایحه مالیات بر ارزش افزوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر