کد خبر: 129219 A

آزمون فنی حرفه‌ای مرحله سوم دوره آموزشی پیوند زنی درختان باغی در این شهرستان برگزار شد که اشرف نوحی هفتادساله، اهل روستای عریان تپه از توابع شهرستان ویژه مرند نیز در آزمون شرکت کرد.

ایلنا: پیرمرد هفتادساله مرندی، درآزمون حرفه‌ای پیونددرختان شرکت کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند با اعلام این مطلب گفت: آزمون فنی حرفه‌ای مرحله سوم دوره آموزشی پیوند زنی درختان باغی در این شهرستان برگزار شد که اشرف نوحی هفتادساله، اهل روستای عریان تپه از توابع شهرستان ویژه مرند نیز در آزمون شرکت کرد.
جلال رحیم‌زاده، با بیان اینکه آموزش به عنوان یکی از مبانی اصلی و اولویت‌های مهم بخش کشاورزی به منظور توسعه نیروی انسانی و افزایش سطح دانش بهره برداران محسوب می‌شود افزود: آموزش زمینه ساز دستیابی به توسعه همه جانبه و رسیدن به امنیت پایدار غذایی را به همراه دارد و شرکت پیرمرد هفتاد ساله، در این آزمون، نشان از ایجاد بستری لازم در ارتقا سطح دانش تولید در اقشار مختلف مردم منطقه است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند ادامه داد: با معرفی این پیران فرهیخته و ارج نهادن به تلاش‌های در حال تداوم و مستمر آنان برای آموختن، امیدواریم امید و تلاش بیشتر جوانان منطقه بتواند در تعامل با این مدیریت، توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی را به‌دنبال داشته باشد.
رحیم‌زاده با بیان اینکه کارآفرینی در کشاورزی به مثابه موتور توسعه اقتصادی در بخش تلقی و می‌تواند در رشد و توسعه اقتصادی، افزایش بهره‌وری، ایجاد اشتغال و رفاه در کشاورزی نقش مهمی ایفا نماید گفت: نظر به اینکه سطح آموزش رسمی بهره برداران پایین و در بیشتر مقاطع بالاتراز حد لازم است، آموزش‌های ارائه شده با مشارکت فنی و حرفه‌ای می‌تواند اثرهای مثبتی بر فرایند تولید واشتغال مولد داشته باشد.

ایجاد اشتغال بخش کشاورزی بهره وری رشد و توسعه فنی و حرفه ای کشاورزی نیروی انسانی آزمون امنیت مرند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر