کد خبر: 129102 A

بخشدار حومه آذرشهر:

جلسه هماهنگی جذب تسهیلات بهسازی مسکن روستایی بخش حومه آذرشهر برگزار شد. / آمار ساخت و ساز‌های غیر فنی و غیر اصولی در روستا‌ها افزایش یافته است.

ایلنا: بخشدار حومه آذرشهر گفت: با توجه به اینکه قیمت مصالح ساختمانی در یکی دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است اما نباید به این بهانه نسبت به ساخت مسکن غیر اصولی در روستا‌ها اقدام شود.
به گزارش ایلنا بابک دانش پناه در جلسه هماهنگی جذب تسهیلات بهسازی مسکن روستایی آذرشهر افزود: شهرستان آذرشهر بر روی گسل زلزله قرار گرفته و در صورت وقوع زمین لرزه‌های نسبتا شدید علاوه بر ایجاد خسارتهای مالی، شاهد خسارت‌های معنوی همانند زلزله ورزقان و اهر خواهیم شد که متاسفانه مشکلات ناشی از آن دامنگیر مردم منطقه در دراز مدت می‌شود.
وی تصریح کرد: دهیار‌ها و شوراهای اسلامی روستا‌ها باید از نزدیک ساخت و ساز‌های مسکن روستایی را نظارت نموده و با تذکرات و اقدامات لازم مانع ساخت هرگونه واحد‌های مسکونی غیر مجاز در داخل طرح هادی روستا‌ها و خارج از محدوده روستا‌ها شوند.
در این جلسه همچنین رییس اداره بنیاد مسکن شهرستان آذرشهر گفت: کار‌شناسان بنیاد مسکن موظفند در اسرع وقت با بررسی پرونده‌های متقاضیان شرایط لازم را برای اخذ وام ساخت و بهسازی مسکن روستایی مهیا سازند.
صالح قلیلو تاکید کرد: با توجه به افزایش آمار ساخت و ساز‌های غیر فنی و غیر اصولی در روستا‌ها، دهیار‌ها از صدور مجوز‌های غیر قانونی آب، برق، گاز برای واحدهای غیر مجاز اجتناب نمایند و با توجه به الزام بودن اجرای موارد طرح هادی در روستا‌ها نسبت به اجرای این مساله دقت نظر بیشتری به‌عمل آورند.
ضمنا در این جلسه دهیاری و شوراهای اسلامی روستا‌ها مشکلات خود را در خصوص افزایش هزینه ساخت مسکن، عدم وجود زمین در داخل طرح هادی برخی روستا‌ها و نیز برخی موانع اداری در ساخت سریع مسکن روستایی جهت اخذ وام را مطرح نمودند.

افزایش قیمت برق زلزله زمین ساخت و ساز شوراهای اسلامی گاز مسکن مشکلات روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر