کد خبر: 128652 A

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران:

بخش‌های خصوصی دو کشور می‌توانند در بخش‌های مناطق آزاد، فنی، مهندسی و معدن فعال شوند.

ایلنا: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: دولت ایران در گسترش روابط اقتصادی با ترکیه اولویت قائل است.
به گزارش ایلنا احمد دوست حسینی در حاشیه نشست مشترک بازرگانی ایران و ترکیه در استانبول افزود: دولت ایران تسهیل در امر تجارت با کشورهای مختلف را موجب رشد ملت‌ها می‌داند.
وی با اشاره به هدف گذاری صورت گرفته در راستای روابط تجاری ایران و ترکیه اظهارداشت: برای رسیدن به ۳۵ میلیارد دلار تبادلات تجاری ایران و ترکیه باید تلاش کرد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در ادامه افزود: برای رسیدن به این هدف باید راهکارهایی برای حل مشکلات مبادلات بانکی و هماهنگی‌هایی در روش‌های گمرکی بین دو کشور ایجاد شود.
وی افزود: در این راستا باید چشم انداز تغییر تعرفه‌های گمرکی در دراز مدت تدوین شود و بخش‌های خصوصی دو کشور در بخش تجاری فعال شوند.
دوست حسینی متذکر شد: بخش‌های خصوصی دو کشور می‌توانند در بخش‌های مناطق آزاد، فنی، مهندسی و معدن فعال شوند و من خواستار سرمایه گذاری سرمایه گذاران ترک در بخش توریسم و گردشگری در ایران هستم.
نشست بازرگانی ایران و ترکیه از روز چهارشنبه در استانبول به مدت سه روز آغاز شد.
شایان ذکر است در این نشست سه روزه دو طرف در خصوص گسترش همکاری‌های تجاری ایران و ترکیه به ویژه در موضوعات بانکی، سرمایه گذاری، فاینانس، تجارت ترجیحی و احداثشهرکهای تجاری به بحثو تبادل نظر خواهند پرداخت.

ایران تجارت ترکیه دلار دولت گردشگری معدن مناطق آزاد وزیر صنعت معدن و تجارت ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر