کد خبر: 112757 A

این همایش با موضوع الگوی تمدن و سبک زندگی اسلامی از سوی بسیج اساتید استان آذربایجان شرقی ۲۸مهر در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

ایلنا: اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید استان آذربایجان شرقی و دست اندرکاران دومین همایش ملی فرهنگ غدیر که با موضوع الگوی تمدن و سبک زندگی اسلامی در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این آیین اصل اساسی در فرهنگ غدیر را شناخت امامت و ولایت ذکر کرد و گفت: پس از شناخت، پیروی از ولایت و ولایت پذیری نیز محقق خواهد شد.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری افزود: شیعه بر اساس ادله محکم و استوار عقیده دارد که کلمه مولا در خطبه پیامبر اعظم در روز غدیر به معنی سرپرست است اما برادران اهل سنت این کلمه را به معنی محبت می‌دانند، گفت: در این صورت نیز محبت اگر محبت حقیقی باشد منتهی به اطاعت خواهد شد، زیرا انسان اگر دوستدار حقیقی کسی باشد باید از او تبعیت نماید.
وی پیروی از زندگی پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) را بهترین الگو برای تشکیل سبک زندگی اسلامی بر شمرد و یاد آور شد: دانشگاه بهترین مکان برای تبیین علمی ابعاد ولایت تاثیر آن در سعادت بشر است.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این مراسم مسلم اورنگی، مسئول بسیج اساتید استان و حجت‌الاسلام ابوالفضل ولایی، نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گزارشی از روند کارهای اجرایی همایش و کمیته‌های آن را ارایه کردند.
یاد آور می‌شود: از سوی سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان شرقی با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و سایر دستگاه‌های فرهنگی استان، ۲۸مهر در آستانه عید سعید غدیر خم در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

آموزش عالی استان آذربایجان شرقی اعضای شورای امام جمعه بسیج تمدن حضرت علی سبک زندگی شیعه نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر